Захворювання, які лікує чорний чай

Чай – це не тільки ароматний тонізуючий напій. При деякі захворюваннях він працює як ліки.

Порізи, рани

Чорний чай багатий танінами, які володіють терпкими властивостями. Завдяки цьому напій допомагає зупиняти легкі кровотечі. Прикладіть до ранки компрес з чайної заварки – це зупинить кров, зніме набряклість, зменшить біль.

Підвищена пітливість ніг

Цей напій – відмінний домашній засіб для зниження пітливості ніг і усунення неприємного запаху. Що міститься в ньому дубильна кислота знищує шкідливі мікроби, звужує пори. Якщо страждаєте цією проблемою – спробуйте регулярно робити ванночки для ніг з заваркою.

Хвороби ясен

Дубильна кислота сприяє також зменшенню запалень ясен, зупиняє кровотечі в порожнини рота. Для цього потрібно на 10-20 хвилин прикласти остиглий використаний чайний пакетик до хворого місця. Ще можна прополоскати рот заваркою – це теж ефективно знімає запалення і вбиває бактерії в ротовій порожнині.

Кон’юнктивіт

Очі запалилися, стали сухими і сильно сверблять? Врятують примочки з чайної заварки. Покладіть на повіки використані чайні пакетики або змочені в заварці ватяні диски. Через 10-15 хвилин вам помітно полегшає.

Герпес

Кофеїн, флавоноїди в складі чорного чаю запобігають поширенню в організмі збудника захворювання. Найбільш ефективний чайок з бергамотом. Якщо герпес все ж «виліз», щодня 3-4 рази на 10 хвилин прикладайте до ураженої ділянки компрес з заварки.

Алергія

Регулярне споживання чаю допомагає полегшити симптоми алергічних реакцій. Це обумовлено високим вмістом в напої флавоноїдів, рослинних хімічних елементів, які захищають від запалень.

Діарея

Терпкий ефект танінів поширюється і на слизову кишечника. Чай заспокоює запалений орган, уповільнює виведення рідини. Врахуйте, що при діареї слід пити чай без кофеїну – речовина додатково зневоднює організм.

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!