Вокзальні пиріжки з картоплею “найсмачніші”

Це зараз залізничний вокзал нашого міста безнадійно оточений будками із різним фастфудом. А ще якихось 10–15 років тому все, на що я могла розраховувати, зголоднівши після поїздки – це пиріжок з картоплею у бабусі біля входу. Що дивно, ці вокзальні пиріжки були дуже смачними. І ось чому!

Своїм спостереженням я поділилася зі старшою родичкою, а вона тільки розсміялася. Виявляється, вокзальне тісто з’явилося ще у 90-х. Тоді моторошним марнотратством вважалося додавати до нього кефір чи молоко. Господині замішували тісто на розсолі та картопляному відварі. Від цього вокзальні пиріжки й набували унікального смаку.

• Пшеничне борошно – 800 г
  • Соняшникова олія – 4 ст. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Картопля – 5 шт.
  • Цукор – 1 ч. л.
  • Цибуля – 1 шт.
  • Чорний перець (мелений) – за смаком
  • Паприка – 1 ч. л.
  • Розсіл огірковий – 200 мл

Заздалегідь очистіть та відваріть картоплю. Відвар перелийте в миску і остудіть, а до картоплі додайте цибулю, обсмажену в олії, на смак сіль, паприку і мелений перець. Приготуйте пюре.

Вокзальні пиріжки з картоплею "найсмачніші"

Тепер приготуємо тісто. У глибоку миску перелийте огірковий розсіл і 200 мл картопляного відвару. До них додайте по 1 ч. л. солі та цукру, дріжджі та 4 ст. л. олії.

Перемішайте інгредієнти до однорідності. Тепер у цю масу додайте борошно. Руками замісіть м’яке тісто. Залишіть його в теплому місці на 30-45 хвилин, покривши миску плівкою.

Вокзальні пиріжки з картоплею "найсмачніші"

За цей час тісто має зрости і збільшитися мінімум утричі. Готове тісто розділіть на рівні частини, кожну розкачайте у коржик. У середину викладіть начинку.

Вокзальні пиріжки з картоплею "найсмачніші"

Сформуйте пиріжки, зробіть їх трохи плоскими. У такому вигляді вони готуватимуться швидше. Смажте вироби в розігрітій олії до золотистої скоринки.

Легендарні вокзальні пиріжки викладіть на паперові рушники, щоби останні вбрали зайвий жир. Смачного!