Великодня заварна паска за бабусиним рецептом

Паски на заварному тісті відрізняються особливою вологістю та легкістю м’якушкою. Обов’язково спробуйте цей рецепт, впевнена і вам він сподобається.

Нам знадобиться:

• Пшеничне борошно – 700 г
  • Молоко – 350 мл
  • Цукор – 330 г
  • Ванільний цукор – 10 г
  • Яєчний жовток – 6 шт.
  • Вершкове масло – 175 г
  • Дріжджі – 36 г
  • Лимонна цедра – 2 ст. л.
  • Родзинки – 100 г
  • Кардамон – 1 ст. л.
  • Сіль – 0,25 ч. л.
  • Шафран – за смаком
  • Волоські горіхи – 100 г

Покроковий рецепт приготування:

Замочіть родзинки в воді.

Приготуйте штрейзельну крихту. Волоські горіхи підсушіть у духовці, потім подрібніть у блендері. Додайте 50 г охолодженого вершкового масла, 100 г борошна і 100 г цукру, збийте ще раз. Загорніть масу в харчову плівку та відправте в морозильну камеру.

Заваріть борошно. У велику ємність просійте 100 г борошна, насипте 100 г цукру та дрібку солі. Ретельно перемішайте віночком.

250 мл молока доведіть до кипіння, потім зніміть з вогню і всипте в нього приготовлену суху суміш. Перемішайте віночком чи міксером на невеликій швидкості до однорідності. Дозвольте суміші охолоне до кімнатної температури.

Злегка підігрійте молоко, що залишилося, потім додайте в нього 2 ч. л. цукру та свіжі дріжджі. Перемішайте до утворення однорідної маси. Залишіть суміш підходити у теплому місці на 15 хвилин.

Розтопіть 125 г вершкового масла на водяній бані і охолодіть.

Тим часом збийте жовтки з цукром, що залишився, до густої, світлої маси.

Вилийте дріжджі, що підійшли в остиглу борошняну суміш і перемішайте до однорідності.

Додайте розмерзле вершкове масло і знову добре перемішайте. Потім додайте збиті жовтки, перемішайте. Просійте сюди ж 500 г борошна, що залишилося.

Починайте вимішувати тісто. Накрийте його харчовою плівкою та відправте у тепле місце приблизно на 1 годину.

На дрібній тертці натріть лимонну цедру.

Розкладіть родзинки на паперових рушниках, щоб підсушити. Потім обвалюйте їх в борошні.

Коли тісто підніметься до верхнього краю ємності, додайте в нього родзинки, кардамон, ванільний цукор і лимонну цедру. Знову добре вимісіть тісто, накрийте миску і знову заберіть у тепле місце на 1 годину.

Після закінчення цього часу вимісіть тісто ще раз.

Викладіть готове тісто у форми, змащені маслом, наповнюючи їх приблизно на третину. Залишіть підніматися. Перед випіканням посипте штрейзельною крихтою.

Випікати при температурі 180 градусів 45-60 хвилин.

Оскільки ця заварна паска посипана штрейзельною крихтою, вважаю, що інших прикрас вона не потребує. Коли не використовую крихту, люблю декорувати паски подрібненими горіхами та сухофруктами. Красиво та корисно!