У лоток чи барабан? Як правильно завантажувати засоби для прання у пральну машинку

Що впливає на результати прання? «Якість миючого засобу!» — скажете ви, і будете праві. Але чи знаєте ви про нюанси, які допоможуть використати властивості вашого порошку чи гелю максимально? Як прати одяг алергіків та дітей? Як заощадити та зберегти машинку чистою? Відповідь полягає в тому, який засіб, куди і в якому випадку завантажувати.

Деякі користувачі пральних машин завантажують порошок тільки в лоток, інші впевнені, що закладати засоби краще лише в барабан. Насправді є деякі обставини, які в кожному окремому випадку можуть вплинути на варіант завантаження. Пояснимо, розповівши про позитивні та негативні моменти барабанного завантаження.

Плюси:

1. Оскільки миючий засіб стикається з речами безпосередньо, його потрібно менше. Можна заощадити.
  2. Лоток залишається чистим (якщо, звичайно, ви не користуєтесь кондиціонером).
  3. При завантаженні в лоток частинки порошку можуть прилипати до внутрішніх стінок машини та при полосканні потрапляти на білизну. Це особливо небажано для людей з контактним дерматитом та дітей. Для них краще барабанне завантаження.

Мінуси:

1. При завантаженні порошку через лоток більшість порошку потрапляє в барабан вже в розчиненому вигляді і починає впливати на забруднення раніше.
  2. Оскільки порошок розчиняється не відразу, при дотику до темної білизни він може виїсти фарбу.
  3. Таке завантаження порошку не підходить для режиму попереднього прання.

Але є засоби, які сам виробник радить додавати тільки в барабан. Насамперед — це капсули для прання. Також безпосередньо в барабан додають гелеподібні засоби. Через густу консистенцію з лотка вони вимиваються не повністю, а ще починають стікати на білизну до початку набору води.

Також безпосередньо в барабан потрібно додавати всі засоби на мильній основі. У таких порошків великі частинки, вони можуть злипатися та забивати отвори кювету. У барабан рекомендують додавати свої засоби та виробників еко-порошків (без фосфатів).

А ось якщо ви при пранні використовуєте кальциновану соду, то її за рекомендацією виробника потрібно додавати тільки в лоток – вона добре розчиняється і повністю вимивається.