Тин для гороху: як підв’язати горох на грядці вертикально

Якщо ви хочете з маленької площі, отримати багато гороху, то потрібно його правильно підв’язати. А також так буде зручніше до нього підійти, щоб зібрати або поїсти. І звичайно, такий метод додасть гороховій грядці акуратності.

Горох може рости високо, чіпляючись своїми «вусиками» за підпорку.

Вам для опори знадобляться звичайні палиці, які можна наробити в будь-якому лісі. А ще на занедбаних полях, які протягом кількох років заростають верболозом.

Тин для гороху: як підв'язати горох на грядці вертикально

Верболіз добрий тим, що росте дуже швидко і прямо. Раніше його використовували для огорож і затінювання.

Але зараз вже ніхто не пам’ятає про цю рослину. Однак те, що увійшло нам в звичку в дитинстві, дуже важко від цього позбутися.

Тому кожен новий сезон я саджу горох обов’язково на новій грядці і ставлю опори з верболозу.

Часом злегка прив’язую його до палиць синтетичним шнурком.

Тин для гороху: як підв'язати горох на грядці вертикально

Я часто саджу горох, тому мені не потрібно його полоти. А якби і захотіла, то це неможливо зробити, так як горох росте дуже густо.

Зате така підв’язка гороху виглядає дуже органічно. Це простіше і краще, ніж ставити стовпи і натягувати сітку. До того ж при такому методі посадки незручно збирати урожай.

Так що метод з палицями набагато зручніше і легше. А палиці прослужать кілька років.