Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Турецький кюнефе – це популярний десерт, який готується лише з двох основних інгредієнтів: тіста та сиру. До речі, тісто в цих ласощах теж особливе і називається воно кадаїф. На вигляд воно нагадує тонкі нитки. У нас таке знайти буде проблематично, а готувати його навряд чи є сенс. Дуже вже клопітко. Найпростіше використовувати найпростіший і найдоступніший аналог — вермішель «Павутинка».

Оскільки це десерт, моцареллу вибирайте несолону. Ідеально підійде сир без розсолу на піцу. Щоб було максимально соковито і солодко, просочимо його цукровим сиропом. Турецький вермишелевий пиріг приготувати просто, так що уважно читайте та повторюйте!

• Вермішель тонка – 250 г
  • Моцарелла – 200-250 г
  • Цукор – 4 ст. л.
  • Вода – 4 ст. л.
  • Лимонний сік – 1 ч. л.
  • Вершкове масло – 100 г
  • Пармезан – 10-20 г

Відваріть вермішель у підсоленій воді до готовності, помішуючи, щоб не злиплася. Відкиньте макарони на друшляк і промийте під проточною водою, щоб їх швидко охолодити.

Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Всипте в сотейник цукор і залийте 4 ст. л. питної води. Поставте на невеликий вогонь та доведіть до кипіння, після чого варіть 3–4 хвилини. Додайте лимонний сік. Сироп повинен бути рідким.

Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Розтопіть вершкове масло і рясно змастіть дно сковороди з антипригарним покриттям. Викладіть тонкий шар вермішель, зверху розподіліть моцарелу, нарізану пластинками, і присипте ще одним невеликим шаром павутинки.

Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Полийте блюдо розтопленим маслом та поставте на плиту на максимальний вогонь. Смажте макарони кілька хвилин до рум’яності, потім переверніть на інший бік за допомогою тарілки, полийте сиропом та готуйте ще кілька хвилин.

Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Переставте сковороду в духовку та випікайте кюнефі за температури 230 градусів протягом 2–3 хвилин. Бажано готувати десерт на режимі турбо-гриль, коли працює верхній нагрівальний елемент. Уважно стежте, щоб не згоріло. Посипте тертим пармезаном та подавайте гарячим.

Турецький кюнефе: простий десерт із вермішелі

Мені це нагадує пахлаву, тільки із сиром. Моцарелла чудово тягнеться, поки гарячий десерт. Зверху кюнефі з вермішелі можна прикрасити подрібненими фісташками. Якщо любите медовий аромат, додайте ложечку меду до сиропу. І не забудьте почастувати друзів, а заразом і рецептом поділіться!