Цукіні в медовій заливці на зиму – відмінний рецепт

Цукіні, заготовлені в такий метод, мають приємний кисло-солодкий смак і можуть бути використані як самостійна закуска, замість гарніру або на додаток до гарніру, макаронів або гарячої картоплі.

Складові:

• кабачки цукіні молоденькі – 4 кг
  • гірчиця в зернах – ½ – 1 ч. ложка в кожну банку

Для заливки:

• вода – 5 склянок
  • оцет 9% – 1 склянка
  • цукор – 1,5 склянки
  • мед натуральний – 2 ст. ложки
  • сіль – 2 ст. ложки

Цукіні в медовій заливці на зиму: приготування

Для заготівлі відберіть дуже молоденькі цукіні з невеликим поперечним діаметром. Вони повинні бути з ніжною шкіркою і щільною м’якоттю без сформованих насіння. Такі овочі не потрібно очищати.

Також підготуйте банки невеликої ємності – 500-700 мл, простерилізуюйте їх будь-яким зручним для вас методом – в кип’ятку, над парою, в духовці, в мікрохвильовій печі. Кришки прокип’ятіть і висушіть.

Вимийте кабачки цукіні і не очищаючи наріжте тонкими кружками. З такою відповідальною процедурою відмінно впорається будь-яка механічна овочерізка або пара невтомних рук з гострим ножем.

На дно кожної підготовленої банки насипте зерна гірчиці і заповніть до верху нарізаними кружками цукіні.

Приготуйте заливку. Для цього в каструлю налийте воду, всипте туди сіль, цукор, додайте мед. Поставте каструлю на вогонь, доведіть вміст до кипіння і варіть на слабкому вогні до розчинення кристалів солі і цукру.

Додайте оцет, перемішайте, доведіть заливку до кипіння і зніміть з вогню. Залийте гарячою заливкою банки до верху, щоб рідина повністю покрила овочі і накрийте банки кришками.

На дно великої каструлі постеліть щільну тканину, встановіть на неї банки, щоб вони не торкалися між собою, і залийте теплою водою до ¾ висоти банок.

Поставте каструлю на вогонь, доведіть воду до кипіння і стерилізуйте банки з заготівлею 5-7 хвилин з моменту закипання води.

Дістаньте банки з води, щільно закрутіть гвинтовими кришками і переверніть догори дном до повного охолодження.

Кабачки цукіні мариновані після охолодження приберіть на зберігання в затемнену комору з кімнатною температурою.

Rating
( 1 assessment, average 5 from 5 )