Так мало хто робить, а даремно. Універсальна заправка «овочева» БЕЗ варіння на зиму

Як зберегти овочі ароматними і свіжими до наступного врожаю і заощадити на закупівлях в зимовий час? Звичайно, зробити заготовки з літа і осені! Чудовим прикладом збереження овочів є ця універсальна заправка-приправа, яку можна використовувати будь-куди – вона смачна і з першими, і з другими стравами.

Інгредієнти для універсальної овочевої заправки:

• 1 кг помідорів;
  • 1 кг моркви;
  • 1 кг ріпчастої цибулі;
  • 1 кг солодкого перцю;
  • кілька коренів петрушки;
  • будь-яка зелень за бажанням;

Для зберігання в банках: додати на кожен кілограм 170 гр кам’яної солі.

Приступаємо до заготівлі овочів:

1. Овочі підготувати: помити і почистити. У помідорів зняти шкірку за допомогою крутого кип’ятку. Морква і коріння петрушки натерти на тертці, а цибулю, перець і помідори порізати невеликими кубиками. Подрібнити зелень і все ретельно змішати.

2. Є два способи зберігання: заморозка і зберігання з сіллю. Для заморозки просто розкладіть порційно отриманої овочевої заправки в пластикові пакети і заморозьте невеликими пластами.

3. Для зберігання з сіллю попередньо заміряйте вагу овочів і на кожен кілограм додайте 170 гр солі. Все змішайте і залиште, щоб овочі дали сік. Коли це станеться, просто розкладіть овочі по чистим банкам (стерилізувати не потрібно), зверху в кожну банку додайте трохи соку, накрийте кришкою і зберігайте в погребі чи холодильнику!