Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

Зазвичай дітки з’являються на орхідеї-мамі самі по собі, і досить дати їм вирости приблизно 8-12 місяців, щоб вони перетворилися в повноцінну квітучу рослину. Але можна провести і інший експеримент: спробувати виростити дитинку на квітконосі, причому зрізаному з основної квітки. І хоча цей процес нешвидкий і складний, деяким і правда вдається виростити дитинку.

Перш за все, потрібно правильно вибрати квітконіс. Він повинен бути живий. Якщо квітконіс підсох і пожовтів, його не можна використовувати для вкорінення.

Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

Зрізати живий квітконіс потрібно гострим і знезараженим секатором. Зріз на самій рослині слід обробити перекисом водню.

Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

Далі, знадобиться довга і вузька колба (ваза) за розміром зрізаного квітконосу. Зі зворотного боку квітконосу потрібно підрізати гострим знезараженим ножем, зробивши довгий косий зріз.

Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

На дно колби покласти обов’язково живий мох, який змочити з пульверизатора. Гострим зрізом встановити квітконоси у вологий мох. Краще зрізати побільше квітконосів, так як ймовірність укорінення і народження діток невисока.

Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

Після проведених маніпуляцій колбу потрібно загерметизувати плівкою. Коли утвориться конденсат, на наступний день в плівці зробити 5-6 отворів зубочисткою, щоб туди поступало повітря. Ставити колбу краще туди ж, де стоять всі інші орхідеї, але не під прямі сонячні промені. Процес укорінення дуже довгий.

Спробуйте виростити нову орхідею-дитинку з зрізаного квітконосу

Перша брунька може ожити приблизно через 2-4 місяці, а може і зовсім не ожити. Якщо ви побачите, що ця брунька – новий квітконіс, то видаліть його, так як у квітконосу немає сил виростити квіти. Імовірність того, що наступна ожила брунька буде дитинкою, досить висока!