Смакота зі слив без цукру. Зберігається цілий рік. Можна додати яблука, і буде ще смачніше

Приготуйте смачний десерт із слив, який може зберігатись рік. Якщо до нього додати яблука, то буде ще смачніше! Однак зазвичай така смакота довго не затримується на столі.

Візьміть 1 кг слив. Можна додати до 30% яблук. Також можна взяти будь-які фрукти і ягоди: персик, інжир, вишню, абрикос і т. д. Розріжте сливи, вийміть кісточки, перекладіть в каструлю. Додайте 4-5 ст. л. води, доведіть до кипіння, накрийте кришкою, зменшіть вогонь до середнього. Варіть під кришкою, поки слива не розм’якшиться і перетвориться на пюре.

Пробийте сливу в однорідне, рідке пюре. Уварювати до густоти немає потреби.

Вилийте половину на лист, вистелений пергаментним папером. Другу половину – на друге деко. Зверху, за бажанням, можна додати трохи горіхів. Виставте на балкон, на сонце, приблизно на день, якщо не дуже спекотно. Якщо температура висока (35-40 градусів), можна виставити на півдня.

Зніміть із пергаментного паперу. Якщо сильно пересохло, змочіть зі зворотного боку водою (зовсім трохи, за допомогою силіконового пензлика).

Розріжте ножицями на смужки, скрутіть у рулетики. У центр можна покласти горішок.

Готово! Фруктова пастила – смачна, корисна та проста у приготуванні. Ви можете брати будь-які фрукти та змішувати їх між собою, а можете зробити пастилу різних уподобань.