Смачний пиріг з чорносливом і горіхами

Про цей десерт я можу сказати одне: «У магазині такого не купиш». Пиріг з чорносливом і горіхами – це не просто насолода до чаю, це той самий смак дитинства. Безсумнівно, те, що продукти для його приготування завжди доступні, також дуже радує.

Правильно підготовлений чорнослив не тільки смачний, але і неймовірно корисний. Що вже говорити про горіхи. Їх позитивний вплив на організм людини не піддається сумніву. Так чому ж з цих прекрасних продуктів не приготувати ніжну випічку.

• Пшеничне борошно – 240 г
  • Вершкове масло – 100 г
  • Вода – 6 ст. л.
  • Яєчний жовток – 1 шт.
  • Цукор – 170 г
  • Сметана – 350 г
  • Чорнослив – 250 г
  • Кориця – 1 ч. л.
  • Грецькі горіхи – 100 г
  • Чорний чай – 200 мл
  • Ванільний цукор – 10 г

Замочіть чорнослив на 4 години на чаї. Якщо він жестковат, тоді краще на ніч. Якщо м’який – годі й замочувати.

Порубати масло на шматочки.

Додайте корицю і 100 грам цукру. Для підсилення смаку можете кинути дрібку солі.

Зверху просійте 200 грам борошна і перетріть все в дрібну крихту.

Додайте жовток, влийте воду. Швидко замішайте тісто, збираючи його в грудку.

Розкачайте тісто на харчовій плівці.

Акуратно викладіть його в роз’ємну форму, застелену пергаментом. Сформуйте бортики висотою 3 сантиметри і рівно обріжте краї. Накрийте плівкою і приберіть в холодильник на півгодини.

Горіхи грубо посічіть ножем і начиніть ними чорнослив. Залиште трохи для посипання.

Розігрійте духовку до 180 градусів. Дістаньте форму з холодильника і поколіть тісто виделкою. Випікайте 20 хвилин, щоб скоринка трохи підрум’янилася.

Смачний пиріг з чорносливом і горіхами

Змішайте сметану, 70 грам цукру, ванільний цукор і 40 грам борошна. Перемішуйте до гладкості.

Викладіть на заготовку чорнослив в один шар. Залийте і розподіліть рівномірно сметанним суміш по чорносливу.

Рясно посипте горіхами.

Випікайте при 180 градусах близько 35 хвилин. Начинка повинна загустіть.

Смачний пиріг з чорносливом і горіхами

Дайте десерту гарненько охолонути.