Шоколадне тістечко «Прага»: рецепт незвичайної «Картоплі»

За оригінальним рецептом тістечко готують на основі шоколадного бісквітного коржа. Але якщо немає часу чи бажання займатися бісквітом, можете замінити його шоколадним печивом. Смак, звичайно, буде відрізнятися, але такий десерт теж заслуговує на увагу.

• Вершкове масло – 185 г
  • Згущене молоко – 120 г
  • Яєчний жовток – 1 шт.
  • Вода – 2 ст. л.
  • Какао-порошок – 10 г
  • Чорний шоколад – 40 г

Як я вже писала вище, за день до приготування десерту слід спекти шоколадний бісквіт. Як тільки він охолоне, запакуйте його та відправте на ніч у холодильник.

Наступного дня приступайте до приготування крему. Жовток помістіть у сотейник із товстим дном, додайте воду. Змішайте. Додайте згущене молоко. Знову перемішайте.

Шоколадне тістечко «Прага»: рецепт незвичайної «Картоплі»

Варіть масу на маленькому вогні до загустіння. Потім перелийте її в миску, накрийте в контакт харчовою плівкою. Остудіть до кімнатної температури.

160 г розм’якшеного вершкового масла збийте міксером. У 3 етапи введіть у нього заварну масу та какао. Крем має бути гладким та пишним. Бісквіт подрібніть блендером у крихту.

Шоколадне тістечко «Прага»: рецепт незвичайної «Картоплі»

Змішайте бісквітну крихту з кремом до однорідності. З готового тіста сформуйте батончики. Втім, можете надати тістечкам будь-яку форму.

Шоколадне тістечко «Прага»: рецепт незвичайної «Картоплі»

«Картоплю» сховайте в холодильник на пару годин, щоб вона застигла. Ближче до кінця приготуйте глазур. Розтопіть шоколад і вмішайте в нього 25 г вершкового масла. Нею покрийте тістечко.

Шоколадне тістечко «Прага»: рецепт незвичайної «Картоплі»

З цієї кількості інгредієнтів вийде 300 г крему. Якщо ви плануєте готувати тістечко з печива, візьміть його трохи більше ніж крему. Тоді десерт триматиме форму, а в холодильнику він у будь-якому випадку застигне. Що стосується глазурі, особисто я віддаю перевагу молочній. Втім, справа смаку!