Шкірку бананів не викидаю. Роблю добриво для помідорів, перцю та інших культур

Шкірка бананів - як зробити підживлення

Мало хто знає, але з бананової шкірки можна приготувати гарне добриво для городу. Його допустимо використовувати в свіжому вигляді, додаючи в ґрунт при посадці рослин, застосовувати в якості мульчі, додавати в компост. Можна навіть готувати спеціальний настій для добрива коренеплодів. Як правильно приготувати бананове добриво, буде розглянуто далі.

Користь

Банани відрізняються високим вмістом калію, фосфору, магнію і кальцію. Однак в них мало азоту. Якщо ви трохи знайомі з агрохімією, то вам повинно бути зрозуміло, що бананове добриво буде сприяти гарному плодоношенню і цвітінню. Магній необхідний для кімнатних рослин, які постійно відчувають нестачу природного освітлення. Підживлення з бананів також надає позитивний ефект на тепличні рослини в період міжсезоння, коли їм не вистачає сонячного світла.

Добриво з бананової шкірки рекомендується поєднувати з підживленням гуматами. Останні дозволять захистити рослини від небажаної “хімії”, яка може міститися в банановій шкірці.

Можна також використовувати бананову шкірку для добрива саджанців і розсади. Справа в тому, що зазвичай ці фрукти знімають недозрілими і піддають додатковій обробці, що гарантує тривале збереження свіжості. До моменту продажу продукт дозріває остаточно. У шкірці таких бананів можуть міститися стимулятори росту. Під дією цих речовин ваша розсада буде швидше розвиватися і вкорінюватися.

У банановій шкірці можуть накопичуватися шкідливі речовини. Щоб позбутися від них, можна спробувати обробити її в мікрохвильовці на мінімальному прогріванні або прожарити в духовці. Також дозволяється підсушити бананову шкірку на підвіконні або батареї. Аналогічний ефект дає ретельне промороження шкірки в морозилці.

Для перцю, огірків і помідорів

Шкірку бананів не викидаю. Роблю добриво для помідорів, перцю та інших культур

Шкірка бананів відмінно підійде для посадки овочевих культур. Просто покладіть шматочки шкурки в горщики з рослинами при пікіруванні. Бананова шкірка повинна бути дрібно порізана.

Якщо вам необхідно обробити вже дорослу розсаду, висаджену в грядку, спробуйте злегка прикопати грунт навколо коренів рослин і укласти там шматочки бананової шкірки. Через два тижні вона розкладеться, а в ґрунті залишаться корисні речовини і мікроелементи, які позитивно впливають на зростання ваших плодів.

Використання в якості мульчі

Подрібнені висушені шкурки банана можуть використовуватися в якості мульчі для добрива. Звичайно, для великого садово-городнього господарства у вас навряд чи вийде підготувати необхідну кількість добрива, але ось для невеликої теплиці це цілком можна зробити.

Настій

Шкірку бананів не викидаю. Роблю добриво для помідорів, перцю та інших культур

Найефективніше використовувати банан для добрива перцю, огірків і помідорів у вигляді настою. Рослини, посаджені у відкритому ґрунті, вкрай позитивно реагують на таке підживлення, особливо якщо справа стосується молодої розсади. Настій для обробки огірків і помідорів готується наступним чином:

1. З свіжої шкірки: на три шкурки бананів береться ємність об’ємом три літри. Продукт заливається водою кімнатної температури. Маса має настоятися протягом трьох днів. Після цього її розводять водою в пропорції 1 до 1 і поливають рослини.
  2. З сушеної шкірки банана: на літр води необхідно взяти чотири сушених шкурки і настоювати протягом двох днів. Після цього розчин знову розводять і поливають ним рослини.

Перед приготуванням настою шкірку банана обов’язково необхідно промити. Справа в тому, що в ній можуть залишитися різні хімічні препарати, якими обробляють фрукти, щоб збільшити термін їх зберігання.

Компост

Шкірку бананів не викидаю. Роблю добриво для помідорів, перцю та інших культур

Шкурки бананів можна в комбінації з іншими харчовими відходами використовувати при створенні компосту. При бажанні, якщо у вас під рукою багато очищень, ви можете зробити банановий компост, не додаючи в нього ніяких інших відходів. Для цього приготуйте окрему пластикову ємність із землею, покладіть в неї шкірку. Через чотири тижні масу можна акуратно поворушити.

Наостанок хотілося б зазначити, що сьогодні існує багато методів для обробки рослин. Найголовніше, що на більшість з них не потрібно великих фінансових витрат.

Rating
( No ratings yet )