Що робити з півоніями в серпні, щоб кущі не здичавіли

І у професійних садівників, і у дачників-любителів півонії користуються великою популярністю. Соковите зелене листя виграшно виглядає в будь-якому ландшафті, а ближче до холодів набуває пікантний бордовий колір. А важкі пишні квіти радують своїм виглядом і ароматом до півроку. Щоб кущ радував вас ще більш буйним цвітінням в наступному році, радимо дізнатися про догляд за півоніями в серпні.

Нічого складного в ньому немає, але для більшості він закінчується обрізанням бутонів і сухого листя. Цього достатньо для щорічної стимуляції молодих рослин. Але цього занадто мало, щоб змусити кущі цвісти в повну силу, як раніше.

Як правильно обрізати півонії

Ви могли помітити, що чим кущ старший, тим дрібніші і рідші його квіти. Десь до п’ятого року вони можуть і зовсім не з’явитися. Щоб омолодити півонії і змусити їх випускати бутони, потрібно вдатися до обрізання.

Коли обрізати півонії

Не варто цього робити посеред літа, це погано впливає на формування бруньок. Краще дочекатися кінця серпня. Іноді можна затягнути до середини вересня, якщо осінній сезон видався спекотним. Але не довше!

Обрізають кущі повністю, від слова зовсім. Всі стебла вкорочують так, щоб над ґрунтом стирчали пагони довжиною 7 см. Обрізані ділянки присипте попелом – по жмені на один кущ.

Як пересаджувати півонії

Заздалегідь придивіться місце для ваших кущів. Там повинно бути багато сонця і мало вітру. Півонії люблять простір. Тому викопайте лунки до 70 см в глибину, залишаючи між ними не менше 70 см вільного ґрунту для дрібних кущів. І не менше метра для більших. Викопувати ямки потрібно за кілька днів, щоб земля вляглася і рослини швидше прижилися.

Що робити з півоніями в серпні, щоб кущі не здичавіли

Потім викопайте кущі. Зробити це, не пошкодивши кореневу систему, неможливо, так як вона досить потужна. Відступіть від пагонів 30 см і окопайте по колу, занурюючи лопату в землю вертикально. Потім, тримаючись за обрізані стебла, акуратно витягніть кореневище. Робити це зручніше за все, коли земля суха. Потім промийте коріння і залиште їх в тіні на півдня, щоб підв’ялити.

Важливо: в підв’яленої стані коріння більш пластичні і менше ламаються. Вам буде легше ділити кущі.

Розподіл півоній

Щоб омолодити кущ, його потрібно розділити на частини по 3-5 стебел. Перед посадкою обов’язково вимочіть їх в слабкому розчині марганцівки протягом півгодини. Це вбереже коріння від грибків. У нові лунки насипте дренаж (бита цегла, річковий пісок або карамзит).

Що робити з півоніями в серпні, щоб кущі не здичавіли

Потім наповніть лунки сумішшю:

• 2 відра перегною
  • 0,5 склянки суперфосфату
  • 0,5 склянки хлористого калію
  • земля з лунки

Посадіть кущики так, щоб коренева шийка була нижче рівня ґрунту. Засипте сумішшю, але не утрамбовуйте. Полийте водою. Потім, ближче до жовтня, влаштуйте мульчування. Тепер ваші півонії готові радувати вас здоров’ям і квітами ще не один рік.

У найближчі пару років кущі будуть активно нарощувати кореневу масу, а потім почнуть цвісти в кілька разів старанніше. Пересадка і ділення позбавляє півонії від хворих і сухих коренів. Крім того, це дешевий спосіб влаштувати собі справжній Піоновий сад.