Рецепт смачного варення з червневого аґрусу

Варення з аґрусу - рецепт приготування

Аґрус для такого варення слід збирати ближче до кінця червня, щоб ягідки були злегка недозрілими і зеленими.

Моя мама варить варення щороку. Зазвичай закатує кілька невеликих банок, які надовго не затримуються в холодильнику. Таке варення з аґрусу виступає прекрасним доповненням до чаювання, як начинка для солодкого пирога або соус до млинців.

Інгредієнти

• 5 гранованих склянок ягід аґрусу
  • 2 жмені вишневого листя
  • 7 склянок цукрового піску
  • 5 склянок води

Процес приготування

5 склянок аґрусу потрібно промити і очистити від насіння. У всіх різні методи очищення, моя мама надрізає бік у кожної ягоди і зворотною стороною чайної ложки виймає насіння.

У каструлю з 3-ма склянками води необхідно покласти листя вишні, але не всі, відкладіть 6-8 листочків поки в сторону.

Як тільки вода закипить, вимкніть плиту і покладіть аґрус в каструлю. Як тільки вода з аґрусом і листям охолоне, злийте рідину в окрему тару, вийміть і викиньте листочки.

Далі необхідно приготувати сироп. Влийте 2 склянки рідини, яку ви злили після кип’ятіння листя вишні, в порожню каструлю. Додайте 7 склянок цукру. Варіть на повільному вогні постійно помішуючи, цукор повинен повністю розчинитися.

У каструлю з аґрусом влийте отриманий сироп і варіть 15 хвилин. За 2-3 хвилини до закінчення варіння, киньте в каструлю нові вишневі листки, які ми відклали.

Варення готове. Дайте йому охолонути і розлийте по банках, при цьому додаючи в кожну по кілька вишневих листочків.

Процес приготування царського варення з аґрусу звичайно трудомісткий, але повірте, воно того варто. А ще головне в цьому рецепті це оптимальна зрілість аґрусу. Якщо зібрати рано, ягоди будуть жорсткі, а якщо запізнитися, то вони можуть лопнути при обробці.

Rating
( No ratings yet )