Рецепт повітряних чебуреків на мінеральній воді

Чебуреки – це хрусткі пиріжки з золотистою скоринкою та ароматною м’ясною начинкою, приготовані в киплячій олії. Зізнайтеся, адже один опис наштовхує Вас на думку спекти сковорідку-другу гарячих чебуреків і з задоволенням з’їсти їх?

Секрет їх популярності – в поєднанні хрусткого, пухирчастого тіста і соковитого м’яса. Чебуреки частенько наповнюють сиром, грибами, навіть ягодами, але рецепт класичних чебуреків передбачає тільки м’ясну начинку.

Рецепт чебуреків на мінеральній воді

У приготуванні чебуреків важливий правильний рецепт тіста. Хрустке, повітряне тісто грає не меншу роль, ніж правильно зроблена начинка. Класичний рецепт включає в себе тільки борошно і воду. Але чебуреки, приготовані таким чином, не завжди виходять хрусткими: тісто іноді виходить сіруватим і жорстким, без апетитної скоринки і бульбашок на поверхні.

Вам знадобиться:

Тісто:

• 550 г борошна;
  • ¾ склянки сильногазованої мінеральної води;
  • 60 мл соняшникової олії;
  • дрібка цукру;
  • дрібка солі;

Начинка:

• 500 г м’яса;
  • 1 цибулина;
  • склянка м’ясного бульйону;
  • пучок зелені (кріп, петрушка, кінза);
  • сіль, чорний перець – за смаком.

Приготування:

Почніть з тіста. Попередньо охолодіть мінеральну воду. Виберіть велику ємність для замішування і просійте туди борошно. Додайте цукор, сіль, перемішайте і почніть вливати мінеральну воду тонкою цівкою. Одночасно акуратно перемішуйте воду з борошном. Дістаньте тісто і добре вимісіть його руками до пружності.

Загорніть тісто в харчову плівку і відправте в холодильник мінімум на годину.

Приготуйте начинку. Ви можете вибрати будь-який вид м’яса, адже головне, в чому полягає секрет соковитості начинки – це правильно змішаний фарш.

Кращим варіантом буде використовувати рубане м’ясо, якщо у Вас є блендер або кухонний комбайн, який дозволяє дрібно нарубати начинку, скористайтеся ним. Якщо немає, просто пропустіть м’ясо через м’ясорубку з великою решіткою.

Очистіть цибулину і дрібно наріжте її. Положіть цибулю на дошку і кілька разів продавіть її качалкою – це потрібно для того, щоб начинка була ніжною і в ній не відчувалася неприємна хрускота. Додайте цибулю до м’яса.

Подрібніть зелень і змішайте її з фаршем.

Додайте до фаршу сіль, перець і почніть його акуратно вимішувати, поступово додаючи бульйон. В такому випадку начинка чебуреків буде більш соковитою. Не обов’язково додавати весь обсяг бульйону – стежте, щоб фарш не вийшов рідким. Поставте начинку в холодильник на півгодини.

Дістаньте тісто і розкачайте його в довгий джгут. Наріжте його на однакові шматочки, з кожного сформуйте кульку і розкачайте його в тонкий корж. На одну сторону викладіть 1-2 ст.л. начинки, акуратно розподіліть, залишаючи близько двох сантиметрів по краях, накрийте другою стороною коржа і ретельно защипніть краї виделкою або руками, щоб сік не витік при смаженні.

Розігрійте олію в глибокому посуді. Щоб перевірити, чи підходить температура, киньте в олію шматочок тіста: якщо вона добре розігріте, тісто відразу ж спливе.

Обсмажте чебуреки в олії з двох сторін протягом 3 хвилин.

Викладіть готові чебуреки на паперові рушники, щоб прибрати надлишки олії. Подавайте гарячими. Чебуреки часто подають зі сметаною або соусом на основі натурального йогурту або жирного кефіру – для його приготування змішайте йогурт з посіченим часником, базиліком і кінзою. Такий соус добре відтіняє і доповнює смак страви.

( 2 оцінки, середнє 4.5 з 5 )