Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

З настанням весни прокидається бажання творити. Це стосується і кулінарії. На зміну нудним стравам приходять яскравіші та креативніші. Наприклад, цей простий, але красивий пиріг на мінералці з назвою «Весняний». За формою він нагадує квітку, тільки аромат апетитніший.

У пелюстках із дріжджового тіста ховається сирна начинка. Незважаючи на вигляд, готувати сирний пиріг легко. Ви можете викласти смужки тіста по-іншому, віддавшись творчий порив. Наприклад, створити кролика або кошеня.

• Пшеничне борошно – 310 г
  • Молоко – 100 мл
  • Сухі дріжджі – 5 г
  • Цукор – 2 ч. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Газована вода – 50 мл
  • Вершкове масло – 75 г
  • Соняшникова олія – 1 ч. л.
  • Твердий сир – 4 ст. л.
  • Сметана – 2 ст. л.
  • Паприка – 1 ч. л.
  • Яєчний жовток – 1 шт.
  • Кунжут – 2 тріски.

Нагрійте молоко до температури 35 градусів, додайте дріжджі, цукор та 2 ст. л. борошна. Перемішайте опару та приберіть у тепле місце на 15–20 хвилин.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Змішайте 50 г розм’якшеного вершкового масла з яйцем, сіллю, водою і опарою. Поступово введіть просіяне борошно і замісіть м’яке тісто. Борошно може знадобитися більше чи менше.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Змастіть миску соняшниковою олією і покладіть в неї тісто, яке скачане в кулю. Прокрутіть його, щоб теж покрити олією, накрийте харчовою плівкою та залиште в теплі на 2,5 години.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Для начинки з’єднайте 25 г розтопленого вершкового масла, паприку (або іншу приправу) і 1 ст. л. сметани. Окремо натріть сир на дрібній тертці.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Обомніть тісто і відокремте від загальної маси 25 г. Решту тіста розділіть навпіл. Кожну частину розкачайте у пласт розміром 22х30, змастіть вершковою масою та посипте сиром. Небагато залиште для відкладеного шматочка.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Складіть прямокутники навпіл і наріжте на смужки товщиною 1,5 см. Скрутіть смужки так, щоб вийшли краплі, з’єднайте краї. Застеліть дно форми діаметром 22 см пергаментним папером, змащеним олією, і викладіть заготовки по краю форми.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Потім викладіть другий та третій ряд петель по колу. У центр помістіть шматочок тіста, який ми відклали. Його теж потрібно розкачати в коржик, змастити олією, посипати сиром і згорнути в кулю.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Накрийте пиріг тонкою тканиною та відправте в духовку. Виставте температуру 40 градусів та зачекайте 15 хвилин. Пиріг за цей час суттєво збільшиться у розмірі. Потім змастіть тісто сумішшю жовтка та 1 ст. л. сметани, середину посипте кунжутом і випікайте пиріг 30 хвилин при температурі 190 градусів.

Пиріг на мінералці «Весняний» із насиченим сирним смаком

Ошатний пиріг з сиром дуже нагадує коровай. Щоб він став по-справжньому весняним, прикрасьте його зеленню. Випічка чудово підходить як до чаю, так і до супів. Я подаю пиріг із соусом. Ми відриваємо по шматочку і мачаємо в нього. Справжня смакота!