Правила щасливого життя: прочитайте і запам’ятайте сьогодні, щоб не шкодувати про це завтра

Доброго дня, шановні читачі! У будь-яке свято ми бажаємо близькій нам людині здоров’я, щастя, довголіття. Однак, і самі не завжди усвідомлюємо, що ми вкладаємо в ці слова.

Психологи помітили щось спільне у людей, які вміють насолоджуватися життям. Комусь цю властивість дано від природи, але багато з тих, кого ми вважаємо щасливчиками і везунчиками, зуміли сформувати у себе мудре ставлення до життя, до свого здоров’я, що і дозволяє їм зберегти радість і бадьорість на багато років.

На основі аналізу досвіду людей, які вміють насолоджуватися життям, вчені склали кілька правил, які цілком можна і запозичити:

1. Не дозволяйте псувати собі життя.

Пам’ятайте, як раніше батьки виховували своїх дітей: цього не роби, так не одягайся, зле не виражайся, думай про те, що люди про тебе скажуть (принаймні, так виховували мене).

Так ось тепер психологи вчать так: постарайтеся не залежати від чужих оцінок. Іноді неприємні зауваження можна почути від людини, яка знаходиться в поганому настрої або просто Вам заздрить, або хоче продемонструвати свою перевагу.

У таких ситуаціях на допомогу прийдуть кмітливість, самоіронія і вміння протиставити мінусам плюси: “у мене довгий ніс? Зате посмішка красива!”

2. Не будьте занадто вимогливі до себе.

У психологів є деяке поняття – перфекціонізм (“досконалість”): прагнення до досконалості в усьому. Гарна на перший погляд якість, але може стати серйозною особистісною проблемою, яка формує занижену самооцінку.

Мені більше знайомий і зрозумілий вираз “синдром відмінника”. Це коли людина занадто картає себе за прорахунки і помилки, критикує себе за невдачі.

А тим часом “синдром” – це комплекс симптомів, тобто прояв хвороби. Тому набагато корисніше прощати собі недоліки і пишатися своїми досягненнями.

Правила щасливого життя: прочитайте і запам'ятайте сьогодні, щоб не шкодувати про це завтра

3. Не пропускайте миті життя.

Як часто ми відкладаємо життя “на потім”: нам здається, що ось виростуть діти – тоді поживемо для себе, ось переїдемо в нову квартиру, тоді і будемо запрошувати до себе друзів.

На думку психологів, очікування щастя – це відкладене життя. Треба радіти життю тут і зараз: і в похмуру погоду, і в проливний дощ.

4. Створюйте сприятливу атмосферу.

Якщо вже ми не в силах змінити погоду, то змінити атмосферу всередині свого оточення ми цілком здатні: підбадьорити і підтримати близьких, подбати про них, просто посміхнутися сусідці, колезі, продавцеві в магазині, і отримати у відповідь посмішку, добре слово чи комплімент.

5. Спілкуйтеся з задоволенням.

Ніхто не може нас примусити до спілкування з тими, до кого не лежить душа, хто вічно скаржиться і бурчить. Такі хронофаги вкорочують наше життя і крадуть сили і здоров’я.

Для гарних відносин неважливо, скільки людині років, як вона виглядає і яку віру сповідує. Тому важливо підтримувати відносини з тими, з ким можна бути самим собою і сміятися від душі.

Такі ось прості і знайомі правила, про які ми часом забуваємо. А дарма!

Мені самій було дуже корисно і приємно в черговий раз освіжити в пам’яті ці прості істини. А якщо і Вам вони здалися приємними і корисними, я буду дуже рада.

А які правила допомагають Вам відчувати себе щасливим і допомагають зберегти бадьорість духу і здоров’я? Напишіть в коментарях !!!