Погодні прикмети на Покрови: якою буде зима?

Покров Пресвятої Богородиці святкується якраз в середині осені – 14 жовтня. Раніше ця дата вважалася якоюсь точкою відліку: до Покрови потрібно було встигнути переробити всі справи в саду і городі, підготувати сад до зимівлі, зібрати останні врожаї. Після Покрови вважалося, що дачний сезон закінчився, худобу вже не виганяли на пасовища, господині бралися за заготовки і в’язання теплого одягу на зиму.

За старих часів на свято Покрова люди робили довготривалі прогнози на майбутню зиму. Звичайно, з того часу минуло достатньо часу – навіть клімат зараз змінився, але деякі з тих прикмет діють досі.

Отже, на що звернути увагу?

Найголовніше – це сніг. Точніше, його присутність або відсутність (потрібне підкреслити). Якщо на Покрову з’явилися перші сніжинки – значить, що зима ляже вже в кінці жовтня. Якщо ж перший сніг випаде до 14 жовтня – то це означає, що зима ще не скоро вступить в права.

Побачили клин журавлів або лелек, які поспішають на південь – чекай холодної, суворої і сніжної зими.

Погодні прикмети на Покрови: якою буде зима?

Якщо до Покрови берези і дуби встигли скинути листя – зима буде м’якою, теплою.

Якщо на Покрови тепло і сонячно – і зима такою же буде. Якщо холодно і дощитиме – чекай суворої зими.

Листя не обпало з дерев – чекай холодної зими.

На Покрови вранці іній на траві – попереду ясні і сухі дні.

Погодні прикмети на Покрови: якою буде зима?

Блискавка і грім на Покрови віщують багато снігу й сувору зиму.

Дощ на Покрови – прикмета добра, означає, що майбутній рік буде хліборобним і врожайним.

Білочки запасаються горішками і жолудями у великій кількості – зима буде сніжною і суворою.

Ворони сидять низько на деревах – чекай дощу.

Кроти запасають багато соломи в нірках – до холодної зими.

На самі Покрови не сидіть вдома, підіть до церкви, проведіть день, по можливості, без праці. Напечіть млинців, запросіть близьких і рідних на чаювання, або самі вирушайте в гості. Вважається, як проведеш Покрови – таким буде і весь майбутній рік.

Rating
( 2 assessment, average 3 from 5 )