Осіння пересадка лілій: оптимальна температура, підготовка цибулин і лунок

Лілії можна пересаджувати в будь-якому місяці, крім зимових. Однак найкраще займатися цим осінню, коли температура вже не піднімається вище 10 градусів. У більш теплу погоду цибулини починають рости.

Лілії починають пересаджувати після засихання стебел. У місцях, де квіти ростуть поодинці, бажано завчасно встромити в землю палички. За ним визначають, де копати, якщо тендітні квіти ламаються.

У глинистий ґрунт перед пересадкою вносять по відру піску і торфу на кожен квадратний метр. У піщаний – така ж кількість торфу або перегною.

Підготовка цибулин

Цибулини викопують з грудкою землі, намагаючись не пошкодити коріння. Добре промивають і дивляться, чи немає уражених ділянок. Дітки відділяють і відправляють до весни в холодильник.

Осіння пересадка лілій: оптимальна температура, підготовка цибулин і лунок

Цвіль, м’які або потемнілі лусочки видаляють ножем. Місце зрізу обробляють зеленкою або товченим деревним вугіллям.

Коріння не обрізають. Хіба що зовсім засохлі або почорнілі.

Процес пересадки

Копають лунку діаметром 40 см. Великі цибулини садять на глибину 15-25 см, а невеликі – 7-15 см.

Осіння пересадка лілій: оптимальна температура, підготовка цибулин і лунок

На дно додають по склянці великозернистого піску і деревного попелу. Туди поміщають цибулину і розправляють корінці. Зверху – пісочний шар товщиною 3 см.

Присипають ґрунтом, злегка утрамбовують рукою і рясно поливають. Подальший полив не потрібно, достатньо осінніх дощів.

Місце посадки мульчують перегноєм, змішаним з листовою землею в співвідношенні 1: 1. Для сортів, що вважають за краще кислий ґрунт, використовують торф.