«Опусти стакан» – мудра притча про те, як варто ставитися до проблем

Опусти стакан, притча яку слід прочитати всім

У цій притчі стільки мудрості, що нею безперечно потрібно поділитися з кожним читачем.

Чоловік взяв в руки склянку і очікував, поки всі присутні в приміщенні звернуть на його дію увагу. Коли це сталося, він озвучив питання:

– Яка вага цього стакана по-вашому?

– 100 грамів.

– Двісті.

– Триста! – Припускали оточуючі.

Чоловік відповів їм, що теж не знає точної ваги склянки, він лише може його припустити, але для достовірності необхідно стакан зважити.

– Але якщо я потримаю його пару хвилин, що-небудь зміниться? – продовжував він запитувати.

– Не зміниться, – відповідали йому.

– Гаразд, тоді я буду тримати його цілу годину!

– Рука заніміє і буде боліти, – припустив один з присутніх.

– Чи протримаю я стакан в руці протягом всього дня?

– Навряд чи це можливо, – відповіли йому, – але якщо ви все-таки зможете це зробити, то заробите оніміння і серйозні наслідки у вигляді паралічу кінцівки.

– Швидше за все так і буде, але хіба вага склянки в моїй руці за цей час хоч на трохи зміниться? – Задав ще одне питання цей чоловік.

– Ні!

– Тоді чому ж моя рука заболить і навіть може бути паралізована?

Ніхто не зміг дати чіткої відповіді, всі переглядалися і мовчали.

– Що мені потрібно буде зробити для того, щоб біль в руці пройшла? – Продовжував він.

– Опустити її і поставити склянку, звичайно – дали йому зрозумілу відповідь.

– Правильно, і це стосується всіх проблем, які відбуваються в нашому житті!

Будете думати про них кілька хвилин – нічого не станеться.

Не зможете позбутися неприємних думок протягом декількох днів – голова заболить.

Почнете думати безперервно і позбудетеся можливості повноцінно жити, всі ваші думки будуть спрямовані лише на багаторазове уявне прокручування проблеми і паралізує вас.

Rating
( No ratings yet )