Обрізаю вуса у полуниці так, що кожен рік урожай збираю відрами

Традиційно прийнято обрізати вусики у полуничних кущів, тільки-но вони з’являться. Але ким і коли було однозначно доведено, що це обов’язково потрібно робити? Відповідь на це питання я дам в тексті нижче, а заодно роз’ясню всі тонкощі процедури.

Які правила обрізання вусів у полуничних кущів?

Варто полуниці відквітнути, як вона заростає вусиками – в той період, коли на кущах зав’язуються плоди. Виходить, замість того щоб витрачати ресурси на ягоди, кущі дуже багато сил віддають на те, щоб виростити даремні відростки-вусики.

Обрізаю вуса у полуниці так, що кожен рік урожай збираю відрами

Ось тільки різати абсолютно всі численні вуса не потрібно. Це буде правильно тільки якщо далі розводити сорт ви не будете. Але якщо сорт припав до душі, правильно буде залишити всього два вусика. І коли вони дадуть перші паростки – їх і потрібно брати на подальше розведення. Для цього підходять тільки ті паростки, які розташовуються в безпосередній близькості від куща.

І ще важливо залишати вусики тільки на тих кущах, які рясно плодоносять. Тому що якщо ви будете розмножувати ті кущики, на яких практично немає ягід, через пару сезонів у вас всі грядки будуть в кущах без ягід.

Обрізаю вуса у полуниці так, що кожен рік урожай збираю відрами

Але в разі, якщо у вас всі грядки рясно засаджені кущами, які відмінно плодоносить полуницею, і більше кущів ви розсаджувати не плануєте, можна сміливо обрізати повністю всі вуса. Причому підрізати їх потрібно на мінімальній відстані від коренів. Так ви забезпечите собі прекрасний урожай з безлічі великих і солодких ягід.

І маленька порада в кінці: щоб в розетці, яка утворюється на вусику, сформувався життєздатний паросток, її потрібно помістити в стакан з водою, і з куща попередньо розетку зрізати не можна. Так за два тижні саджанець розвине міцні корінці і буде абсолютно готовий до висадки в ґрунт.

Rating
( No ratings yet )