Не знаєте куди подіти кабачки? Зробіть з них цукати з будь-яким смаком. Смачно і корисно

У вас відмінний урожай кабачків і ви вже не знаєте, куди їх дівати? Тоді зробіть з них смачні ласощі з мінімумом цукру і максимумом корисних речовин – цукати!

Вам буде потрібно:

• кабачки (очищені) – 1 кг;
  • цукор – 200 г;
  • будь-який інгредієнт для додання смаку

Ще один плюс такого способу заготовки кабачків в тому, що для нього відмінно підходять не молоденькі, а вже дозріли щільні плоди, так як вони краще тримають форму.

Кабачки миємо й очищаємо від шкірки і насіння, після чого нарізаємо. Можна просто порізати їх за допомогою звичайного ножа на кубики, але можна зробити майбутні цукати і більш цікавими, нарізавши шматочки фігурно. Єдине правило, яке потрібно дотримуватися – щоб довжина і товщина шматочків була не меншою 2-3 см, адже в процесі приготування вони зменшаться приблизно в 2 рази.

Підготовлені шматочки засипаємо цукром і залишаємо на ніч. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні стільки часу, можна обійтися і кількома годинами, головне, щоб кабачки встигли випустити достатню кількість соку.

Так як кабачки мають нейтральний смак і відмінно можуть увібрати будь-який інший, додаємо до них щось для додання смаку і запаху. «Підсилювач смаку» в цукатах з кабачків може бути будь-яким. У нашому випадку це журавлина, перемелена блендером, і ананасовий сік. Вибрані підсилювачі додаємо до виділеного соку з кабачків з цукром, добре все перемішуємо.

Потім ставимо каструлю з майбутніми цукатами на вогонь і коли вміст закипить, зменшуємо вогонь і варимо все приблизно 5-10 хвилин на середньому вогні. Вимикаємо плиту і залишаємо кабачки до повного охолодження. Потім знову доводимо ласощі до кипіння, варимо 5-10 хвилин і знову даємо йому охолонути. Повторюємо ці маніпуляції не менше 3 разів до тих пір, поки сироп майже повністю не вбереться або не випарується.

Остиглі цукати викладаємо на піддон сушарки або деко, де вони будуть сушитися. Сушити цукати можна природним шляхом, наприклад, на підвіконні. А також в духовці, при температурі 35-40 градусів, або на відповідному режимі в спеціальній сушарці.

Готові цукати при бажанні пересипаємо цукровою пудрою, але і без неї вони відмінно зберігаються.