Найважливіше підживлення для полуниці робиться осінню: що краще внести в цей час на грядку

Одним з найважливіших підживлень полуниці вважається осіннє. Саме в цей час закладаються нові бруньки і рослина готується до зимового періоду. Так що підживлення на цьому етапі має величезне значення, яке вплине на врожайність в наступному сезоні. Після літа полуниця стає слабкою, адже вона віддала всі свої сили на плодоношення, а також її ослабили шкідники. Тому, щоб відновити сили, її слід удобрити.

Багато городників вважають, що підживлення може бути з різних складів. Однак я дотримуюся того, що осінню добриво для полуниці має бути в основному з органічних компонентів або хоча б змішаним. Такі підживлення впливають на ґрунт, роблячи його пухким і м’яким, що дозволяє йому добре пропускати повітря і затримувати вологу. Полуничні кущики відмінно засвоюють органічні речовини і це сприяє поліпшенню плодоношенню.

Які органічні добрива підійдуть для осіннього підживлення

Листовий перегній

Відмінна живильна суміш для полуниці. Якщо у вас є поблизу листяний ліс, то там ви зможете зібрати все необхідне для підживлення. Просто покладіть перегній з листя навколо кожного полуничного кущика.

Компост

Полуниці дуже подобається це добриво, тільки компост повинен бути перепрілим.

Деревний попіл

Це добриво підходить не тільки для літа, але і для осені. На 1 квадратний метр потрібно не більше, ніж 140-150 грам попелу. Оптимальна норма – 100-120 грамів на 1 квадратний метр. Просто посипте його навколо кущів.

Сидерати

Просто скосіть сидерати, покладіть на полуничну грядку і присипте землею. До зими сидерати перегниють, і полуниця буде отримувати необхідні поживні речовини.

Мінеральні добрива

Якщо вам більше подобаються такі підживлення, то і вони підійдуть.

Розведіть 10 г суперфосфату в 10 літровому відрі води. Полийте цим розчином полуничні кущики, але так, щоб не попасти на листя.

Розведіть 20 г калійної солі і 2 ст. л. нітрофоски в 10 літровому відрі води. Полийте полуницю.

Скільки разів необхідно підживлювати полуницю осінню

Двох раз буде досить: перший – на початку вересня і другий – в середині або наприкінці жовтня. Перше добриво має бути органічним, а друге мінеральним. Так ви отримаєте змішане підживлення.

Rating
( No ratings yet )