М’ясна тушонка з рисом: м’ясо та гарнір в одній банці

Сьогодні ми зробимо незвичайну заготівлю. Я пропоную скласти в одну банку м’ясо та рис. За годину ви отримаєте кілька баночок готового обіду, який може простояти без холодильника цілий рік.

• Яловичина – 1,3 кг
  • Цибуля – 1 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Чорний перець (мелений) – 0,5 ч. л.
  • Паприка – 0,5-1 ч. л.
  • Рис – 800 г
  • Оцет – 1,5 ч. л.

Відокремте жир від м’яса. Обидві частини наріжте маленькими кубиками (м’ясо трохи більше). Таким же чином подрібніть очищені цибулю та моркву.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Викладіть сало на суху сковороду і обсмажте до стану шкварок. Потім додайте м’ясо і готуйте 3 хвилини, періодично перемішуючи.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Після цього покладіть у сковороду овочі та всипте спеції, посоліть до смаку. Перемішайте і тушкуйте до м’якості овочів.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Ретельно промийте рис. Приготуйте чисті сухі банки. На дно викладіть 2-3 ст. л. рису, зверху кілька ложок м’яса з овочами, потім знову рис та засмажку. Не заповнюйте банку догори. Останнім шаром іде рис.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Залийте в банки кип’яток і додайте по половині ложки оцту в кожну ємність. Накрийте металевими кришками та щільно закрутіть. На дно великої каструлі постеліть тканинну серветку або рушник. Поставте банки і залийте гарячою водою, щоб вона повністю покрила кришки.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Накрийте кришкою і на середньому вогні доведіть воду до кипіння. Потім зменште нагрівання до мінімуму і варіть 4 години. Залиште у воді до повного охолодження.

М'ясна тушонка з рисом: м'ясо та гарнір в одній банці

Оптимальна температура зберігання – не вище 10 градусів тепла. Якщо у вас є льох чи підвал, складіть тушонку з рисом туди. Вам залишиться тільки злегка розігріти заготовку – і ситна вечеря готова!