Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Чи любите ви цукати? А цукати по-домашньому в рази смачніші магазинних! Спробуйте цей рецепт в період, коли полуниці на ринках дуже багато!

Інгредієнти для цукатів:

• 1 кг полуниці;
  • 800-900 г цукру;
  • 200 мл води;
  • дрібка лимонної кислоти.

У місткий таз всипте цукор, додайте воду і дрібку лимонної кислоти. Доведіть до кипіння.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Всипте промиті ягоди без плодоніжок (видаліть їх після миття, щоб вони не вбирали в себе воду). Намагайтеся акуратно огортати ягоди в сиропі. Доведіть до кипіння, прокип’ятіть 1-2 хвилини, вимкніть. Дочекайтеся повного остигання.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Потім отриманий сироп злийте, поставте на вогонь, доведіть до кипіння, прокип’ятіть пару хвилин, перелийте до полуниці. Під полуницею з сиропом також включите вогонь, теж доведіть до кипіння, почекайте 1-2 хвилини, вимкніть. Дочекайтеся повного остигання ще раз.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Повторіть всю процедуру ще один раз, коли сироп повністю охолов. Перелийте його в каструлю і доведіть до кипіння, але тепер кип’ятіть трохи довше, щоб він став більш густим, як варення.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Перевірити можна за допомогою тарілки і ложки. Приблизно через 5 хвилин додайте ложку сиропу на тарілку, дочекайтеся, поки він трохи охолоне, проведіть лінію по центру. Якщо сироп не з’єднався назад, значить, він готовий. Знову перелийте його до полуниці, поставте на вогонь з ягодами, доведіть до кипіння, прокип’ятіть 1 хвилину, вимкніть. Дочекайтеся, поки все охолоне.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Остиглі ягоди полуниці перекладіть на піднос, на якому вони будуть сушитися. Виставте на підвіконня і сушіть не менше 4 днів. Кожен день ягоди бажано перевертати або навіть міняти з одного підноса на інший. Сироп що залишився (всього 150 мл) – дуже смачний концентрат для соку! Розбавте його холодною водою і пробуйте – це дуже смачно.

Краще всяких цукерок. Жувальні цукати з полуниці

Через 4 дні ягоди стають трохи більш плоскими, дуже ароматними, насиченими і жувальними. Це неймовірно смачно і повністю вартує затрачених зусиль!