Коли хочеться біляшів, але не хочеться морочитися з дріжджовим тістом, готую їх так: швидко і смачно

Дуже багато хто не хоче морочитися по кілька годин з дріжджовим тістом на біляші, хоча їх дуже сильно люблять. Тому я вам хочу запропонувати гідну заміну – оладки з м’ясом.

Готується тісто на кефірі всього за кілька хвилин, не потрібно чекати, коли воно підніметься. Формую я біляші на сковорідці, тому руки залишаються чистими.

В результаті ви отримаєте тарілку біляшів з соковитою начинкою та смачним тістом.

Для тіста потрібно взяти:

• 450-500 мл кефіру (будь-якої жирності);
  • 200 г пшеничного борошна;
  • Одне яйце;
  • По пів ч. Ложки солі та соди.

Для начинки потрібно взяти:

• Приблизно 300 г фаршу;
  • Одну цибулину;
  • Сіль, перець в залежності від смаку;
  • Олія рафінована соняшникова для того, щоб смажити.

Переходимо до процесу приготування

Налийте кефір в глибокий посуд, всипте соду, перемішайте і відставте поки в бік. Через 5-7 кефір почне реагувати з кислотою, що призведе до насичення маси вуглекислим газом. В результаті суміш збільшитися в об’ємі і стане трохи пінитися.

У цей час можна підготувати всі інші інгредієнти.

В інший посуд розбийте яйце, всипте сіль і збивайте за допомогою вилки або віночка до легкої піни.

Збите яйце влийте в кефір і всипте приблизно 100 г борошна, змішаної з пекарським порошком. Перемішайте і підсипайте борошно, що залишилося невеликими порціями, щоб не переборщити.

Тісто добре розмішайте, щоб воно було без грудочок. Консистенція повинна бути, як на звичайні оладки. В ідеалі повинно вийде не дуже густе тісто, але при цьому воно не повинно розпливатися на сковорідці, тобто має трохи тримати форму.

Готове тісто залиште в стороні і займіться начинкою.

Дрібненько наріжте цибулю (можна перемолоти в блендері або натерти за допомогою терки з фракцією). Змішайте її з фаршем. Посоліть, поперчіть і гарненько вимісіть. З начинкою закінчили.

Фарш розділіть на 15-20 частин і сформуйте з кожної невелику шайбу. Тобто спочатку скачайте в кульку, а після сплющити руками. Можна цього не робити, але так буде далі легше працювати.

Далі на сковорідку налийте приблизно 3-4 ст. л. олії , нагрійте і викладіть 1-1,5 ст. л. тіста у вигляді коржа круглої форми, як і оладки.

Відразу ж на середину коржика покладіть начинку і злегка втисніть в тісто.

Зверху покладіть трохи тіста, щоб воно просто прикрило начинку.

Закрийте сковорідку кришкою і готуйте біляші на вогні невеликої інтенсивності кілька хвилин.

Після цього переверніть, кришкою не закривайте його і готуйте ще кілька хвилин.

Біляші повинні з двох сторін покритися золотистою скоринкою. Перекладіть їх на одноразові рушники, щоб позбутися зайвого жиру.

Якщо потрібно, то підлийте в сковорідку ще олії і продовжуйте готувати біляші.