Хитрий спосіб посадити малину, щоб вона не переростала в інше місце. Розумний малинник

Часто малина розростається корінням в інші місця: наприклад, виростає біля будинку, на будівельному смітті, на невеликій гірці. Щоб малина росла там, де вам потрібно, і при цьому почувалася комфортно, давала стабільний урожай великої ягоди, зробіть «розумний малинник»!

Виберіть місце, де зростатиме малина. На два штика лопати викопайте траншею. Довжина залежить від того, скільки у вас посадкового матеріалу.

Траншею заповніть трухою: гілками, залишками деревного будівельного сміття, трухлявими пнями – одним словом, усім дерев’яним сміттям, яке тільки знайдете. Його можна набрати у лісі, наприклад, або використати залишки після будівництва. Розкладаючись, дерево чудово живитиме малину перший рік-два + зігрівати + наповнювати повітрям грунт. Саме це й подобається малинникові!

Висадіть малину на відстані 30-40 см одна від одної. Висаджуйте прямо на дерев’яне сміття.

Зверху просипте родючим ґрунтом, а ще краще – ґрунтом навпіл з піском. Пролийте водою, а потім досипте ще землі, тому що вона ущільниться і заповнить порожнечі між деревом.

Фінальний штрих – тирса. Засипте нею всю грядку. Тирса створить вологе середовище, яке дуже любить малина + зігріє землю + розкладаючись, приверне черв’яків, які теж зроблять свій внесок у ріст і розвиток малинника.

Останнє, що потрібно зробити – це закріпити шпалеру. Для цього арматуру встановіть на відстані 1,5 м довкола малинника. На відстані 90 см від землі закріпіть поперечну арматуру за допомогою стяжок або дроту. Догляд за малиною нескладний: наступного року внесіть харчування (гній, перегній, комплексне добриво на вибір), зверху засипте тирсою. Пропалюйте, якщо виявите бур’ян. Проливайте в міру необхідності – от і весь догляд за малинником!