Як використовувати чорнобривці проти шкідників і хвороб: 3 народні рецепти

Красиві кущі чорнобривців часто зустрічаються на вуличних клумбах, в садах і подвір’ях будинків. А чи знали ви, що квіти можуть стати не тільки декоративною прикрасою ділянки, а й відмінним захистом від шкідників в городі? Вся справа в специфічному запаху, який не до вподоби багатьом комахам. Але на цьому користь чорнобривців не закінчується.

Рослини допомагають в боротьбі з бур’янами і знезаражують ґрунт. Крім висадки кущів в саду і городі, з його квітів можна готувати настої і відвари. Я активно використовую рекомендації своєї бабусі, яка все життя провела в селі і знає про землеробство практично все. І чорнобривці на її ділянці були завжди.

У чому користь чорнобривців на городі

Чорнобривці проти бур’янів

Як використовувати чорнобривці проти шкідників і хвороб: 3 народні рецепти

Щоб часу на прополку городу йшло менше, висадіть там чорнобривці. Його коріння містять тіофен, який здатний пригнічувати ряд бур’янів. У їх числі повзучий пирій, хвощ і портулак городній. А ось для бобових таке сусідство не стане приємним.

Знезараження ґрунту

Сприятливо чорнобривці впливають і на ґрунт. Ви можете не переживати про появу грибків. Знезараження землі вбереже рослини від ненависного фузаріозу. Щоб домогтися максимального результату, після цвітіння закопайте рослину в землю. Через місяць сміливо висаджуйте культури в цей ґрунт.

Як використовувати чорнобривці проти шкідників і хвороб: 3 народні рецепти

Ще один ефективний спосіб – мульчування. В кінці осені зберіть всі чорнобривці і подрібніть. Покрийте город шаром рослинної мульчі і залиште до весни. Можете присипати її землею, але не перекопувати.

Боротьба зі шкідниками

Почувши аромат квітів, комахи обходять стороною місця їх посадки. Таким чином, висадивши чорнобривці по периметру городу або між культурними рослинами, ви захистите їх від шкідників. Вибирайте низькорослі сорти, щоб кущі не закривали сонячне світло.

Зі свіжими квітами все зрозуміло. А тепер приготуємо два засоби на основі різних частин рослини.

Настій від попелиці

Візьміть відро на 10 л і насипте в нього до половини нарізаних чорнобривців. Потім заповніть водою, нагрітою до температури 50-60 градусів. Залиште суміш на два дні настоятися, після чого процідіть. Натріть в відро 40 г господарського мила і добре розмішайте. Обприскуйте постраждалі рослини вранці. Для повного усунення попелиці потрібно провести мінімум 3-4 процедури. Розхід:

• доросле дерево – 7-8 л;
  • ягідний чагарник – 3-4 л;
  • овочі – 2-3 л на 10 кв. м.

Настій від кліща на полуниці

Як використовувати чорнобривці проти шкідників і хвороб: 3 народні рецепти

Візьміть по 200 г пижми, чорнобривців та часнику. Залийте пижму кип’ятком і залиште на 2 години, а подрібнені чорнобривці замочіть в холодній воді. Часник пропустіть через м’ясорубку. З’єднайте всі інгредієнти і залийте водою, щоб сумарний об’єм вийшов 10 л. Замініть пижму полином, і отримаєте засіб від довгоносиків.

Сухі чорнобривці

Щоб вигнати моль з шаф, засипте сухі квіти в тканинні мішечки і розкладіть по полицях. А комарів відлякує дим від спалених квітів.

Фото на превью: Depositphotos