Як приготувати смажені пиріжки з повидлом, як в дитинстві

Поки сортувала консервацію в коморі, щоб звільнити місце для нових закруток, натрапила на баночку яблучного повидла. Його мені ще в минулому році вручила свекруха. У той же день приготувала смажені пиріжки з повидлом.

Зізнатися чесно, на сковорідці готую пиріжки в рази частіше, чим в духовці. Мені подобається, що вони відразу можуть бути і хрусткими, і повітряно-м’якими. І хоч зазвичай я смажу пиріжки з м’ясною начинкою, солодкі смажені пиріжки з повидлом моїм рідним теж сподобалися

• Пшеничне борошно – 400-500 г
  • Дріжджі – 7 г
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Вода – 300 мл
  • Соняшникова олія – 2 ст. л.
  • Яблучне варення – за смаком

У глибоку миску перелийте теплу воду. У неї пересипте сухі швидкодіючі дріжджі. Якщо плануєте використовувати свіжі дріжджі, збільште їх кількість в 3 рази.

У цю ж миску пересипте цукор, додайте сіль. Перемішайте все віночком. Дріжджі з цукром в кінцевому підсумку повинні розчинятися у воді. Потім додайте 1 ст. л. олії.

Просійте в миску з дріжджовою масою все борошно. Перемішайте інгредієнти ложкою. Далі вимішуйте тісто руками 5-7 хвилин. Якщо воно вийшло рідким, додайте ще борошна.

Тісто має вийти не занадто крутим: м’яким і не липнуче до долонь. Скачайте його в кулю і помістіть в ємність, змащену олією. Накрийте тісто плівкою.

Дайте готовому тісту піднятися, залишивши його в теплому місці приблизно на годину. Далі обімніть його і викладіть на стіл. Руки і робочу поверхню змастіть олією.

Як приготувати смажені пиріжки з повидлом, як в дитинстві

Тісто розділіть приблизно на 20 кульок. Їх накрийте серветкою, дайте підійти хвилин 5-10. Потім розімніть кожну кульку в коржик. Викладіть по 1 ст. л. повидла.

Як приготувати смажені пиріжки з повидлом, як в дитинстві

Гарненько защипніть краї тіста, сформуйте пиріжки. На сковорідці розігрійте олію. Воно повинно доходити до середини пиріжка. Вироби викладіть швом вниз.

Як приготувати смажені пиріжки з повидлом, як в дитинстві

Смажте пиріжки до утворення золотистої скоринки з обох сторін. Готові ласощі складайте на паперову серветку, щоб вона ввібрала жир. Смачного!