Як підготувати цибулини гладіолусів до зимового зберігання

У статті мова піде про те, як зберегти рослини до весни.

Гладіолуси – це красиві багаторічні рослини. Одним з методів їх розмноження є посів цибулини, тобто діток. На зиму цибулини разом з дітками викопуються. При цьому важливо зберегти їх до весни.

Гладіолуси необхідно викопувати в середині вересня, тобто через 30-45 днів після того, як ви зрізали квіти. В першу чергу необхідно приділити увагу раннім сортам. За допомогою лопати або двох совків з жорсткими ручками викопайте рослину на відстані приблизно 10-15 см від стебла. Проводити роботи потрібно в суху сонячну погоду. Дійте дуже акуратно, щоб не пошкодити цибулину.

Як підготувати цибулини гладіолусів до зимового зберігання

Після викопування очистіть цибулину від землі. Хворі екземпляри бажано спалити. Найбільші дітки (розміром 6-8 мм) зніміть з цибулини: в наступному році з них виростуть нові квіти.

Коріння обриваємо. Після очищення цибулини замочуємо в 3% -ому розчині марганцівки на 30-60 хвилин. Можна також використовувати спеціальні препарати. Це дозволить захистити цибулини від грибкових захворювань.

Стебла рослини також обрізаємо, після чого цибулини і дітки кладемо в ящик. Їх необхідно ретельно висушити при кімнатній температурі протягом двох тижнів. Таким чином ви уникнете гниття рослин.

Як підготувати цибулини гладіолусів до зимового зберігання

Після просушування цибулини можна скласти в картонну коробку, паперовий пакет з отворами або в капронові панчохи. Для зберігання підійде температура 3-5 градусів. Вибирайте погріб або підвал з гарною вентиляцією. Прекрасний варіант – нижня полиця холодильника.

Періодично переглядайте бульби. Серед них можуть опинитися цибулини з інфекцією. При цьому якщо це дорогий сорт і зараження незначне, ви можете вирізати хворі тканини, дійшовши до здорового місця. Потім потрібно провести обробку зеленкою і відправити на подальше зберігання.

Бажаємо вам успішної зимівлі ваших гладіолусів.