Як краще вкорінювати живці герані (пеларгонії), в ґрунті або воді

Сьогодні невелика стаття про те, як краще вкорінювати живці пеларгонії, в воді або землі. Який метод кращий, сказати складно. Обидва методи мають право на життя. І я роблю і так і сяк.

Читала десь, що сортові пеларгонії краще вкорінювати відразу в ґрунті, на мій погляд це правильно і дійсно так, герані-дворняжки, звичайні “бабусині” легко пускають коріння у звичайній водопровідній воді.

Як пророщувати в воді

Головне потрібно простежити, щоб поставити їх в непрозору баночку, чомусь так краще лізуть корінці. Десь в кутку підвіконня.

Воду, в баночці з живцем, я ніколи не міняю, тільки потроху доливаю. В баночці утворюється свій мікроклімат і коріння в ньому відчувають себе краще. Навіть якщо вода стає “страшненькою”.

А ті, що “породисті” краще приживаються в ґрунті.

Як краще вкорінювати живці герані (пеларгонії), в ґрунті або воді

Як поступаю я. У мене давно немає “дворняжок”. а якщо є, то я їх висаджую біля під’їзду, на радість сусідам, та й не шкода якщо обірвуть.

А ось що я роблю з живцями дорогих, сортових пеларгоній:

• підв’ялюю протягом 2-х годин або трохи більше, щоб місце зрізу трохи затяглося;
  • потім в 200 грамовому пластиковому прозорому стаканчику прорізаю ножицями збоку денця щілину для стоку води;
  • засинаю якісний ґрунт, саме для пеларгонії;
  • проливаю теплою, майже гарячою водою, прямо щоб з отвору все лилося;
  • проробляю пальцем ямку глибиною з половину вказівного пальця, приблизно 3 см;
  • і вже в цей отвір встромляють підв’ялений живець і обжимаю його ґрунтом;
  • потім ще трохи поливаю теплою водою, щоб ґрунт щільніше приліг до живця.

Іноді я прикриваю живець плівкою, прямо пакетик зверху одягаю, але частіше ні.

У стаканчику живець буде сидіти, поки не набере достатньо коренів, їх буде видно, і не з’являться нові свіженькі листки. Іноді живці навіть зацвітають прямо в стаканчику.

Як краще вкорінювати живці герані (пеларгонії), в ґрунті або воді

Ви зрозумієте, коли потрібно вже пересаджувати в горщик. Пересаджувати в горщик, тільки трохи більше стаканчика, щоб не пішов набір зелені. У тісному горщику ваша квітка швидше зацвіте.

Як краще вкорінювати живці герані (пеларгонії), в ґрунті або воді

Я пересаджую в півлітрові горщики. Купила пластикові дуже дешево і відразу багато, щоб всі пеларгонії були в однакових горщиках. До того ж ці горщики дуже зручні тим, що до них тарілка прикріплюється.

Як краще вкорінювати живці герані (пеларгонії), в ґрунті або воді

Ніколи не користуюся ніякими підживленнями. Колись пробувала, але не побачила ніякого толку від цього.