Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Вирощування грибів – насправді, не таке вже й складне завдання. Головне – дотримуватись деяких правил, і ви завжди будете з грибами! Легше і простіше всього вирощувати гриби, які розвиваються на тирсі, такі як гливи, наприклад.

Для вирощування вам знадобиться вихідний матеріал – сама глива. Не рекомендується використовувати куплений на ринку гриб, так як його могли вирощувати з використанням великої кількості нітратів. Найкраще знайти гливу в лісі або замовити міцелій. Надалі з вирощеного гриба ви отримаєте безкоштовний міцелій – таким чином, процес буде нескінченним і безперервним.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Також, крім гриба (міцелію) вам знадобляться тирса. Беріть будь-яку, яка є на ділянці, також використовуйте тонкі гілки і опале листя. Весь субстрат необхідно ретельно прокип’ятити в каструлі близько 10 хвилин, потім перекласти в мішок і дати стекти протягом 1,5-2 г., після чого використовувати.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

З поліетилену робимо мішок. Усередині тирса (вона повинна бути вологою, але вода при стисканні не повинна стікати!). Розподіляємо шматочки ножки гливи або міцелій. Важливо: вирощувати гливи потрібно герметично, тому, наприклад, сітка або мішковина не підійде. У поліетилені робимо 5-6 надрізів для циркуляції повітря. У цих отворах почнуть рости гриби.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

При температурі не вище 25 градусів залиште гриби на термін 10-16 днів. Після цього міцелій активно заповнить тирсу, і почнуть рости маленькі грибочки. У цей момент мішок потрібно перенести в більш прохолодне приміщення, наприклад, на вулицю або підвал (потрібно буде досвідчувати лампою), в залежності від пори року. Гриби можуть рости весь рік, головне – створити їм необхідні умови. Також вологість повинна бути достатньою, і для цього потрібно лише оббризкувати мішок 3-4 рази на день з пульверизатора.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Протягом наступного тижня гриби почнуть активно рости. В цілому, починаючи від моменту розподілу міцелію по тирсі, до появи дорослого гриба, пройде 30 днів. У вирослого гриба можна відрізати ніжки і знову використовувати в справі – розподілити по новому мішку з тирсою. Відпрацьовану тирсу знову використовувати не можна – вона тепер може бути корисною тільки як добриво або мульча на городі.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Те ж саме можна зробити і в скляній банці, яка добре тримає вологу. Цей метод підійде тим, хто хоче виростити гриби саме у себе вдома – на підвіконні кухні, наприклад. Банку 3-4 л (чим більше, тим краще) наповніть тою ж прокип’яченою, віджатою і злегка вологою тирсою, розподіліть міцелій.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Зверху закрийте будь-яким поліетиленом, наприклад, пакетом. Зав’яжіть скотчем. У центрі зробіть отвір для циркуляції повітря. З міцелію гриби проростають в середньому швидше, ніж з готових ніжок гливи (на 1-1,5 тижні швидше), але за підсумком гриб виходить таким ж великим, красивим і смачним.

Грибів буде багато! Простий метод виростити гливу вдома

Схема вирощування та ж сама: спочатку міцелію потрібно дати заповнити всю тирсу, потім перенести в більш прохолодне вологе місце (близько 15 градусів) і чекати врожаю. З однієї банки виходить достатня кількість грибів на вечерю однієї сім’ї! Можна ставити відразу кілька банок з періодичністю 5-7 днів, і ви завжди будете з грибами.