Грецький суп із фрикадельками, як приготувати

Грецький суп із фрикадельками, або Юварлакья – це густий рисовий суп на курячому бульйоні з додаванням яєчно-лимонної суміші. Кумедний факт: рецепт вважається традиційним не тільки в Греції, а й на Балканах, а його аналоги зустрічаються також в арабській та єврейській кухні. Пробуйте! Можливо, і у вашому будинку він набуде популярності.

• Куряча грудка – 1 шт.
  • Вода – 1 л
  • Морква – 1 шт.
  • Цибуля – 2 шт.
  • Чорний перець (мелений) – за смаком
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Яловичий фарш – 500 г
  • Рис – 100 г
  • Яєчні білки – 1 шт.
  • Сіль за смаком
  • Лимонний сік – 50 мл

Для початку зробіть бульйон. Відокремте від хряща курячу грудку, видаліть плівку і промийте. Помістіть грудку в каструлю і залийте водою. Додайте кружечки моркви, очищену цибулину, спеції.

Доведіть заготовку до кипіння та варіть на середньому вогні до готовності курки. У процесі знімайте пінку. Далі дістаньте готову курку та овочі. Бульйон процідіть за потребою.

Рис відваріть до готовності, остудіть його. До яловичого або суміші фаршів додайте подрібнену цибулю та курячий білок. Можна ціле яйце. Туди ж відправте спеції за смаком. Перемішайте.

З фаршу сформуйте тюфтельки розміром з волоський горіх. Підсмажте їх на сковороді з усіх боків до рум’яної скоринки. Потім киньте в бульйон та варіть на повільному вогні.

Грецький суп із фрикадельками, як приготувати

В окремій мисці збиваємо 2 сирі яйця. До них додайте лимонний сік. Близько 100 мл охолодженого бульйону перелийте до яєчної маси. Перемішайте до однорідності.

Грецький суп із фрикадельками, як приготувати

Не припиняючи перемішувати суп, тонким струмком влийте в каструлю яєчно-лимонну суміш з бульйоном. Відразу ж вимкніть вогонь. Суп перемішайте, додаємо нарізану петрушку.

Грецький суп із фрикадельками, як приготувати

Ось найніжніший освіжаючий грецький суп і готовий. Подавайте його гарячим, за бажанням прикрасивши ложкою натурального йогурту та часточкою лимона.