Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

М’ясо курки хоч і корисне, все одно вважається найпростішим і найдешевшим. Але і його можна приготувати так, що страва стане гідною столу правителів.

Начиняти філе зі стегон будемо рисом. У готовому вигляді начинка нагадує плов. Яка ж східна кухня без прянощів. З ними страва виходить більш пікантною та ароматною. Соковитості та приємного кисло-солодкого присмаку м’ясним кулькам надає томатний соус, у якому вони запікаються.

• Куряче стегно – 4 шт.
  • Рис – 170 г
  • Смородина – 15 г
  • Цибуля – 1 шт.
  • Вершкове масло – 25 зуб.
  • Кедрові горіхи – 20 г
  • Сіль – 2 ч. л.
  • Куркума – 1 ч. л.
  • Перець запашний – 1 ч. л.
  • М’ята – 1 ч. л.
  • Кмин – 0,5 ч. л.
  • Вода – 600 мл
  • Оливкова олія – 70 мл
  • Томатна паста – 1 ст. л.

Ретельно промийте рис. Сушену чорну смородину замочіть у теплій воді. Наріжте цибулю дрібними кубиками.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Розтопіть вершкове масло на сковороді і обсмажте цибулю до м’якості. Додайте кедрові горіхи та рис, перемішайте. Готуйте до прозорості рису.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Всипте спеції та 1 ч. л. солі, додайте смородину (без рідини) та перемішайте. Залийте рис 300 мл гарячої води. Тушіть під кришкою на слабкому вогні.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Видаліть із стегон кістки та відбийте філе через плівку. Візьміть піалу діаметром 12 см і покладіть усередину відбивну, формуючи кошик.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Заповніть м’ясну форму начинкою і загорніть краї філе всередину. Злегка притисніть, щоб вийшла велика котлета.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Змастіть форму для запікання 30 мл оливкової олії та викладіть заготовки. Змішайте томатну пасту, сіль, оливкову олію та 300 мл гарячої води. Залийте отриманим соусом кульки. Випікайте 35 хвилин за температури 180 градусів.

Фаршировані курячі стегна в духовці: старовинний рецепт

Така страва не вимагає гарніру. Подавайте курячі кульки з начинкою, полив їх соусом. А гостям можете хвалитись, що пригощаєте їх їжею, яку подавали у палацах.