Ефективні засоби для лікування кашлю. Вони знадобляться восени та зимою

При сезонних простудних захворюваннях може з’являтися кашель.

Кашлем називається рефлекторне скорочення м’язів дихальної системи, яке супроводжується викидом повітря. В організмі людини дихальні шляхи вкрити слизовою оболонкою. Ця оболонка містить чутливі рецептори, які у випадку подразнення запускають захисно-очисний процес. Подразнення рецепторів може відбуватися за рахунок пилу, сторонніх предметів, мікроорганізмів, прохолодного повітря та інших факторів. Щоб вилікувати кашель, слід звернутися до лікаря. Але в домашніх умовах можна застосовувати допоміжну терапію за допомогою одного з нижченаведених засобів.

Як приготувати в домашніх умовах дієві засоби проти кашлю:

Щоб полегшити виділення густого мокротиння слід кілька разів на день вживати брусничний сік з натуральним медом, а також відвар листків або плодів суниці.

Вилікувати затяжний кашель можна за допомогою компресів. Для цього в залізну миску кладеться рослинна олія, спирт, борошно, мед та гірчичний порошок (усі складові слід взяти по 1 ст. л.). Потім на водяній бані потрібно підігріти тісто. Приготовленою сумішшю необхідно змастити марлеву пов’язку та покласти її на область грудей. Далі пов’язка вкривається плівкою та загортається теплою тканиною. Пов’язку слід тримати, поки вона не стане холодною.

Редьку необхідно почистити та дрібно порізати. Потім вона кладеться у форму, присипається цукром та випікається 2 години в духовці. Далі цю редьку слід подрібнити за допомогою блендера та віджати з неї сік. Приймати цей засіб рекомендується тричі на добу по 2 ч. л. (2 рази перед їжею та один раз перед сном). Також можна вирізати серцевину у чорної редьки та наповнити овоч медом. Далі з’явиться сік, який слід випивати по 2 ст. л. тричі на день. Дітям від 4 до 14 років слід приймати по 1 ст. л.

Два банани потрібно залити окропом (200 мл), після чого кип’ятити на протязі 10 хвилин. Потім додати мед, після чого перемішати та процідити за допомогою сита. Вживати цей засіб слід теплим кілька разів на день.

Робиться компрес з камфори, оцту та оливкової олії (по 1 ст. л.), який слід прикладати до грудей. У випадку підвищеної температури цей спосіб не рекомендується застосовувати.

Подрібнити сушені груші. Далі 1 стакан цих груш заливається 0,5 л води. Варити на протязі 20 хвилин, після чого настоювати 4 години. Після цього відвар потрібно процідити. Він допоможе вилікувати кашель, а також втамувати спрагу при високій температурі. Вживати цей відвар потрібно 4 рази на день по 100 мл за 30 хвилин до приймання їжі.

Десять плодів фініків потрібно покласти у 0,5 літра води, після чого варити півгодини. Далі відвар потрібно віджати та пити гарячим у випадку сухого кашлю.

Інгаляції є доволі ефективним засобом боротьби з кашлем. Для інгаляції потрібно зробити суміш з кореня солодки, квіток календули та евкаліптового листя (по 1 ст. л.). Цю суміш (1 ст. л.) слід помістити в чашу інгалятора, після чого залити 200 мл окропу. Настоювати на протязі 10 хвилин. Потім слід зробити інгаляцію. Цей спосіб протипоказаний дітям та при підвищеній температурі.

100 мл моркви потрібно залити 100 мл молока. Випивати суміш слід по 1 ст. л. шість разів на добу.

Готується суміш з 2 ст. л. тертих яблук, 2 ст. л. натурального меду та 1 ст. л. тертої цибулі. Цей засіб слід приймати в теплому вигляді по 1 ч. л. п’ять разів на день.

У дітей кашель часто дуже важкий. Для його лікування слід натерти яблуко, цибулю та моркву. З цих складових зробити пюре, в яке потрібно додати 2 ст. л. натурального меду, після чого добре перемішати. Вживати в теплому вигляді по 1 ч. л. чотири рази на день.

Медово-імбирні льодяники. В каструлю потрібно покласти 250 гр. меду та 1 ч. л. порошку імбиру. Суміш вариться до тих пір, поки вона не загустіє. Далі вона розливається в форми або викладається на дошку. Після охолодження приймати льодяники до 5 разів на день.

В каструлю кладеться 300 грамів вершкового масла, 300 грамів натурального меду, 200 грамів цукру та 100 грамів масла какао. Нагрівати на водяній бані, помішуючи, поки суміш не стане однорідною. До стану кипіння доводити не потрібно. Потім вживати цей засіб разом із гарячим молоком (на 200 мл 1 ст. л. суміші). Приймати 3 рази на протязі дня, а також на ніч.

Якщо турбує сильний кашель, слід на ніч вживати набряклі родзинки разом з гарячим молоком.

Необхідно змішати 2 ст. л. натурального меду, 2 ст. л. спирту, а також сирий жовток. Усе ретельно перемішати та вживати 3 рази на день перед їжею по 1 чайній ложці.

Готується збір з листя смородини та липового цвіту (по 1 ст. л.). Потім 1 ст. л. цього збору слід залити 200 мл окропу та настоювати 30 хвилин. Вживати у формі теплого чаю 4 рази на день.

Десять ріпчастих цибулин та 1 голівку часнику необхідно подрібнити та залити 0,5 л молока. Суміш ставиться на вогонь та вариться, доки овочі не пом’якшають. Потім додається м’ята та мед. Настоювати на протязі 1 години, після чого процідити за допомогою дрібного сита. Вживати 3 рази на день по 1 столовій ложці.

Міцного здоров’я!

( 1 оцінка, середнє 4 з 5 )