Досвідчений квітникар розповів, як пофарбувати гортензію: з рожевого в насичено-синій і навпаки!

Гортензії – неймовірно красиві квіти. Пишні шапки яскравих суцвіть прикрасять будь-який сад. Напевно, кожен садівник або просто любитель квітів хоч раз замислювався, як змінити колір гортензії. І від чого взагалі залежить забарвлення бутона? Давайте розберемося.

Виявляється, колір гортензії залежить від кислотності ґрунту. Якщо земля кисла, бутони будуть блакитними. А якщо ґрунт слаболужний або нейтральний, то квіточки забарвляться в рожевий колір. Варто враховувати, що перефарбовуватися гортензія може кілька років.

Для бажаючих поекспериментувати з кольором чагарника, важливо знати, що перефарбувати можна тільки велико листну
гортензію зі світло-блакитними, блідо-рожевими або рожевими квітками. Ні метельну, ні деревоподібну гортензію таким чином перефарбувати не вийде.

Як пофарбувати гортензію

Перш ніж фарбувати гортензію, ви повинні знати, що вона дуже любить підкислені ґрунти. Якщо стежити, щоб ґрунт у рослини був середньо або слабокислим, гортензія не хворітиме, а здорові і пишні квіти будуть радувати око.

Приступайте до підкислення землі, коли починається процес утворення бутонів. Можна використовувати сірчанокислий калій і інші підкислювачі. Але можна застосувати і продукт, який точно є вдома у кожної господині, лимонну кислоту. Щоб приготувати розчин, розчиніть 2 ч. л. кислоти в 10 л води. Поливайте гортензію під корінь раз в 2 тижні. Таким чином чагарник забарвиться в неяскраві тони.

А якщо ви хочете отримати яскраво-сині квіти, вам потрібно додати в ґрунт іони алюмінію. Вони містяться в спеціальних і, як правило, дорогих барвниках. Замість них можна застосовувати алюмокалієві квасци, які продаються в будь-якій аптеці за гроші. Щоб застосувати засіб, розведіть його у воді в пропорції 10 г квасців на 10 л води. Поливайте розчином гортензії.

Пофарбувати чагарник в яскраво-рожевий колір куди простіше. Спершу потрібно розкислювати ґрунт до нейтрального або слабокислою. Потім розведіть спеціальну речовину, доломіт, з водою в такій же пропорції, як і квасци. Поливайте під корінь.

Тепер, коли ви знаєте, як пофарбувати гортензію, можете сміливо експериментувати. Вас буде радувати справжня цариця саду. Якщо пощастить, можна домогтися суцвіть різних кольорів на одному кущі. Тоді сусіди вже точно визнають ваш садівничий талант!

Rating
( No ratings yet )