Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Називається такий хліб загорнутий, бо шматочками тіста треба обмотати склянку. Ця хитрість перетворює дріжджове тісто і робить випічку набагато оригінальнішою. Що стосується начинки, тут вже орієнтуйтесь на власний смак. Я готувала з фетою, та й з іншими сирами буде добре. Наступного разу спробую з солодким сиром спекти.

• Молоко – 200 мл
  • Цукор – 1 ч. л.
  • Сухі дріжджі – 10 г
  • Пшеничне борошно – 825-875 г
  • Соняшникова олія – 60 мл
  • Вода – 200 мл
  • Кефір – 180 мл
  • Сіль – 8 г
  • Вершкове масло – 130 г
  • Сир фета – 200 г
  • Зелень – за смаком
  • Кунжут – за смаком

Розчиніть у теплому молоці цукор та дріжджі, додайте 1 ст. л. борошна та перемішайте до однорідності. Накрийте кришкою та залиште на 10 хвилин.

Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Влийте в опару олію, теплу воду і кефір, всипте сіль і перемішайте. Частина введіть 800 г просіяного борошна і місіть тісто протягом 5-7 хвилин. Воно буде трохи липким. Накрийте тісто харчовою плівкою та залиште на 1 годину.

Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Припорошіть стіл борошном і викладіть тісто. Злегка помніть, потім розкачайте в тонкий прямокутний пласт і змастіть 120 г розм’якшеного вершкового масла. Змішайте фету з подрібненою зеленню, посипте пласт і вдавіть начинку качалкою.

Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Наріжте пласт на смужки товщиною 3 см. Змастіть круглу форму для випікання вершковим маслом, у центр помістіть склянку, теж змащену масло. Викладіть смужки тіста начинкою назовні навколо склянки, рухаючись по колу. Накрийте рушником та залиште на 10–15 хвилин.

Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Збийте яйце і змастіть заготовку. Зверху посипте кунжутом або сумішшю насіння. Розігрійте духовку до 180 градусів та випікайте хліб протягом 25–30 хвилин.

Домашній загорнутий хліб із сиром та зеленню

Дріжджовий хліб виходить повітряним, ароматним та злегка листковим завдяки начинці. Замість порожньої склянки всередину випічки можна помістити піал з соусом. Відрізайте по шматочку хліба і вмочуйте. Повірте, це дуже смачно!