Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Для приготування хліба не потрібно яєць і масла. Набір продуктів простий, як і сам рецепт. Незвичайним його робить легкий гарбузовий присмак і аромат спецій. Нагадує тостовий хліб.

• Гарбуз – 200 г
  • Пшеничне борошно – 300 г
  • Пшеничне цільнозернове борошно – 150 г
  • Вода – 110-130 мл
  • Дріжджі – 5 г
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Цукор – 5 г
  • Розмарин – 1 ч. л.
  • Коріандр – 0,5 ч. л.
  • Часник – 1 зуб.

Насипте в глибоку миску або каструлю звичайне і цільнозернове борошно, цукор, сіль і дріжджі. Додайте натертий на дрібній тертці гарбуз.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Влийте половину води і замісіть тісто ложкою або лопаткою. Потім поступово додайте по ложці води, щоб отримати м’яке трохи липнуче до рук тісто.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Розігрійте духовку до 30 градусів і поставте в неї тісто на 35-45 хвилин. Також тісто просто можна залишити в теплому місці без протягів.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Викладіть тісто на присипаний борошном стіл, розімніть руками в прямокутник і посипте розмарином, коріандром і подрібненим часником.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Загорніть всередину два протилежних краї, потім складіть таким же способом інші два краї, формуючи конвертик.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

Змастіть прямокутну форму для хліба (23х11 см) маслом і припорошити борошном. Перекладіть тісто в форму і залиште в теплому місці підніматися. Випікайте 30-40 хвилин при температурі 200 градусів. Дайте постояти 5 хвилин, потім витягніть на решітку для охолодження.

Домашній гарбузовий хліб: смачний на бутерброди і до супу

У домашнього хліба рум’яна хрустка скоринка і ніжна м’якушка. А який приголомшливий колір надає випічці гарбуз! Хіба це можна порівняти з магазинними виробами? Навіть бутерброди з таким хлібом будуть смачніші.