Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

Всі мої родичі і друзі знають, що я віддаю перевагу живим квітам. Так що на кожне свято дарують мені по вазону. На один із днів народження сестра з чоловіком принесли розкішну троянду в горщику. Тоді я ще не здогадувалася, наскільки ця красуня примхлива. Догляд за кімнатної трояндою перетворився на справжнє випробування. Але я впоралася.

Минуло вже чотири роки, а рослина, як і раніше радує мене своїм цвітінням. За цей час я обзавелася ще парочкою кущиків. Тепер у мене на підвіконні справжній розарій. Якщо ви тільки починаєте своє знайомство з цією квіткою, у мене є кілька корисних порад.

Особливості догляду за кімнатною трояндою

Кімнатна троянда – це один з різновидів карликової садової троянди. Якщо за нею правильно доглядати, вона відмінно росте в домашніх умовах. Залежно від об’єму горщика, троянда може досягати висоти 25-30 см. У відкритому ґрунті вона росте краще і витягується до 50 см.

Але головною перевагою рослини вважаються її різноманітність у формі і кольорі бутонів. Щоб після покупки троянда знову зацвіла, їй необхідно забезпечити ряд умов.

Ця кімнатна квітка дуже світлолюбна. Розмістіть горщик там, де на нього буде потрапляти велика кількість розсіяного світла. А ось через прямі сонячні проміні рослина може отримати опік. У холодну пору року вазону буде комфортно на підвіконні західного або східного вікна. А влітку троянду краще винести на балкон або терасу.

Уникайте близькості квітки до гарячих батарей. Пересушене повітря негативно впливає на рослину. Часто провітрюйте приміщення. Взимку намагайтеся уберегти троянду від холодних потоків повітря, а ще краще на момент провітрювання переносити її в іншу кімнату.

Пересадка і розмноження

Насамперед приберіть обгортку. Вона може стати причиною появи грибка. Потім відріжте всі зів’ялі листочки. Квітникарі також радять видалити всі квіти і бутони, захопивши несучі пагони. Штучно викликане цвітіння забирає всі сили у рослини, що може привести до її загибелі.

Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

Дайте троянді звикнути до нової обстановки протягом двох тижнів. Тепер настав час приступати до пересадки. Візьміть горщик на 2-3 см більше попереднього, з отвором для стоку. Вистеліть 1,5-2 см дренажного шару і додайте трохи ґрунту «Для троянд».

Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

В одному горщику може бути відразу кілька кущиків. Розділіть їх і розсадіть по різних ємкостям. Перебуваючи в одному кашпо, саджанці незабаром почнуть заважати один одному. А нестача поживних речовин позначиться на їх самопочутті. Таким чином ви отримаєте відразу 4-5 вазонів. Пересаджувати троянди потрібно раз на рік.

Полив і підживлення

Ґрунт в горщику завжди повинен бути вологим. Якщо земля буде пересушеною, квітка просто скине листя. Наповніть піддон водою кімнатної температури і поставте в нього ємність з трояндою. Коли ґрунт набере достатньо вологи, злийте воду. Цієї процедури вистачає на три дні.

Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

Для підживлення використовуйте комплексне добриво для троянд. Починайте підживлювати рослину з весни, вносячи суміші 1 раз в 20 днів. З приходом осені слід зменшити частоту добрив, а з початком зими – зовсім виключити.

Особливості вирощування

Якщо ви забули вчасно полити квітку, і вона все-таки скинула листя, її можна «відпоїли». Незабаром вона пустить паростки.

Щоб кущ виглядав акуратно, його потрібно систематично обрізати. Найбільш відповідний для цього час – весна. Видаліть всі витягнуті пагони, а також засохле і зів’яле листя і гілки.

Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

Кімнатні троянди сміливо можна висаджувати навесні у відкритий ґрунт. Виберіть для цього сонячне місце. Навіть якщо ви забудете взимку повернути їх в горщик, вони прекрасно перенесуть холод під укриттям. А на наступний рік подарують вам нові бутони.

Догляд за кімнатною трояндою: як виростити примхливу красуню

Як би важко не було вирощувати вдома троянду, ця квітка все одно користується великою популярністю. Хіба можна відмовитися від такої краси? Однозначно ні!