Чим корисні чорнобривці для городу після цвітіння

Сонячні чорнобривці часто можна побачити в городі серед грядок. Висаджувати їх там стало доброю традицією серед городників. Адже їм добре відомо про унікальні властивості квітів. Рослина успішно бореться зі шкідниками, відлякуючи їх своїм запахом. Та й ґрунт після них стає кращим. А чим ще корисні чорнобривці для городу?

Яскраві квіти все літо прикрашають територію. Але з приходом перших холодів рослина в’яне. Насамперед раджу зібрати насіння, щоб на наступний рік знову висадити це корисну рослину. А що залишилися стебла… Ні, викидати їх не варто, вони вам ще знадобляться. І зараз я розповім, як можна використовувати чорнобривці після цвітіння.

Як зібрати насіння чорнобривців

Почнемо, мабуть, з збору насіння. Коли суцвіття зів’януть, дочекайтеся сухої сонячної погоди і зберіть найбільші і здорові корзинки. Вони повинні бути добре підсушеними.

Чим корисні чорнобривці для городу після цвітіння

Якщо дощова погода затягнулася, тоді зрізані суцвіття слід досушити самостійно. Для цього повішайте їх в приміщенні, яке добре провітрюється. Потім вийміть насіння і складіть їх в паперовий пакет. Зберігайте в темному місці подалі від вологи.

Чим корисні чорнобривці для городу після цвітіння

Як використовувати чорнобривці від нематоди

Справитися з шкідниками полуниці допоможуть фітонциди, які містяться в чорнобривцях. Подрібніть зібрану надземну частину рослин і закладіть в ґрунт між кущами. Ще ефективніше додати 2-3 суцвіття чорнобривців прямо в лунку під час посадки.

Чорнобривці для осінніх посадок

Крім відлякування шкідників відцвілі рослини можуть стати відмінним добривом. Закопайте їх в землю разом з сидератами. Таким чином ви на кілька років захистите посадки від фітофтори і збагатите ґрунт корисними елементами. При осінній посадці цибулі, часнику і моркви добриво потрібно вносити за місяць.

Чим корисні чорнобривці для городу після цвітіння

Щоб уберегти висаджені культури від перемерзання, використовуйте мульчування ялиновим гіллям і стеблами чорнобривців. З приходом весни приберіть гілки хвойних дерев, а чорнобривці залиште. Вони і далі будуть виконувати свої корисні функції.

Компостування

Якщо у вас є компостна яма, додайте в неї подрібнені стебла нашої рослини. Накрийте зверху будь-якою іншою органікою і частиною торішнього компосту. Залийте водою і, при бажанні, додайте біо прискорювач. Він допоможе прискорити процес перегнивання.

Проводячи прибирання чорнобривців, зрізайте тільки надземну частину. Коріння нехай залишаться в ґрунті. Вони продовжать захищати культурні рослини від підземних шкідників, при цьому будуть утримувати максимум корисних речовин в ґрунті. Як бачите, ця рослина незамінна на городі як під час, так і після цвітіння. А у вас на ділянці ростуть чорнобривці?