Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Навіть звичайнісінький пиріг з сиром або іншими начинками можна зробити цікавою і незвичайною стравою. Загорнутий пиріг – нова, оригінальна ідея, яку обов’язково потрібно спробувати. Виходить дуже красиво та смачно.

Для приготування тіста знадобиться:

• тепле молоко 200мл;
  • 1 ч. л. цукру (3 г);
  • 1 склянка йогурту 180 г;
  • тепла вода 200мл;
  • олія соняшникова 60 г;
  • 1,5 ч л солі;
  • 1 ч л розпушувача;
  • 1 пакет дріжджів (11 г);
  • борошно 760 г;

Для начинки необхідно:

• 130 г вершкового масла;
  • 200 гр сиру фета (або сир домашній);
  • зелень петрушки;

Для оформлення підготуйте:

• кунжут;
  • чорний кмин;
  • 1 яєчний жовток;
  • соняшникову олію

Приготуйте опару. Для цього у великій мисці з’єднайте молоко, цукор, дріжджі та одну столову ложку борошна та залиште на 10 хвилин.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Додайте до готової опари олію, теплу воду, кефір або натуральний йогурт і добре перемішайте. По частинах всипайте в миску борошно, змішане з розпушувачем і сіллю. Замісіть м’яке пружне тісто, яке трохи прилипає до рук. Накрийте кришкою тісто і залиште в теплому місці на 40 хвилин.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Викладіть тісто на присипаний борошном стіл і розкачайте в прямокутний пласт товщиною 1,2-1,5 см. Змастіть тісто розм’якшеним вершковим маслом і викладіть рівномірно по всій поверхні сир із зеленню. Злегка притисніть сир рукою.

Розріжте тісто на смуги завширшки близько 5-7 см.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Форму діаметром 28-30 см змастіть вершковим маслом, у центр поставте скляну, змащену маслом.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Оберніть смуги тіста навколо склянки. Накрийте рушником та залиште на 20 хвилин у теплому місці.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Змастіть заготівлю яєчним жовтком, змішаним з олією, і присипте кунжутом і кмином.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Випікайте в заздалегідь розігрітій до 180 градусів духовці 25-30 хвилин.

Загорнутий пиріг із сиром може виступити як самостійна страва, так і як доповнення до іншої їжі.

Чудова ідея: загорнутий пиріг: на замітку всім господиням

Цю ідею можна використати і для того, щоб приготувати випічку з іншими начинками.