Чому цибулини тюльпанів не повинні сидіти в землі

З року в рік не можу натішитися садом моєї свекрухи. Після приходу весни, він сповнений моїх улюблених квітів – тюльпанів. Життєрадісні червоні, жовті та фіолетові красуні прикрашають ділянку біля будинку. Нещодавно я поцікавилася, що робити з тюльпанами після цвітіння. Свекруха розповіла. Я запитала чисто з цікавості, так як я зовсім не квітникар. Але із задоволенням поділюся корисними порадами з кожним, кому вони можуть стати корисними.

Після цвітіння тюльпана місія цибулинки на цей рік виконано. Тепер рослина потребує якісного догляду, щоб утворити додаткові цибулинки і зацвісти в наступному сезоні.

Життя тюльпанів після цвітіння

Коли тюльпани відцвіли, не поспішайте обрізати листя, так як це зупинить розвиток цибулини. Для початку зріжте квітконос, щоб цибулинка не виснажувалася. Протягом двох-трьох тижнів поливайте рослини дуже помірно. Також внесіть підживлення комплексним мінеральним добривом. Обрізати тюльпани бажано тільки тоді, коли все листя пожовтіє і засохне.

Чому цибулини тюльпанів не повинні сидіти в землі

Коли викопувати і як зберігати цибулини тюльпанів?

Тюльпани необхідно викопувати щорічно. Це потрібно робити після того, як пожовтіє листя, зів’яне надземна частина рослини і сформується цибулина. Насамперед зробіть пробне викопування 2-3 цибулин. Якщо на них є коричневі луски і добре сформовані корені, то можете викопувати інші. Встромляти лопату бажано якомога глибше, щоб не пошкодити цибулину. Якщо цибулина підгнила, її потрібно викинути. Здорові цибулини необхідно обробити 5% розчином марганцівки і обсушити.

Чому цибулини тюльпанів не повинні сидіти в землі

Тюльпани складіть в сітчастий ящик. Зберігайте його в сухому, темному місці з доброю вентиляцією. У перші тижні температура повітря в приміщенні повинна бути близько 23 градусів. Потім температуру зберігання необхідно знизити до 20 градусів, а за кілька днів до висадки – до 17 градусів.

Коли і як висаджувати тюльпани?

Чому цибулини тюльпанів не повинні сидіти в землі

Висаджувати тюльпани потрібно тоді, коли середньодобова температура повітря знизилася до 7 градусів. Важливо, щоб цибулини встигли вкоренитися до перших заморозків і уникнути поразки грибком або паразитами.

За пару-трійку тижнів до висадки необхідно підготувати землю: внести мінеральне добриво, перекопати, розпушити.

Перед посадкою ретельно огляньте цибулини. Потім заново обробіть їх марганцівкою і висадіть їх, поглибивши в землю на три довжини цибулини. Закладайте відстань між цибулинами 10-15 см. Чим вони більші, тим більша між ними має бути відстань.

Чому цибулини тюльпанів не повинні сидіти в землі

Тепер ви знаєте, що робити з тюльпанами після цвітіння, щоб вони красиво зацвіли і наступної весни. Створюйте яскраві і сонячні клумби на своїй ділянці. Успіхів!

( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )