Бюджетні засоби від фітофтори у помідорів: 15 методів боротьби

Безумовно, з фітофторозом знайомий кожен дачник і городник, який вирощує на ділянці помідори. Розпізнати «помідорне» захворювання нескладно: спочатку грибок вражає нижні листочки, залишаючи на них темно-бурі плями. Потім хвороба рухається далі і в кінцевому рахунку атакує плоди. Підсумок знаєте самі: урожай пропадає. Щоб цього не сталося, краще заздалегідь вивчити всі засоби від фітофтори і вибрати те, що вам підходить.

Починати обробку помідорів краще заздалегідь. Профілактика ще нікому не нашкодила! А якщо серед вас є противники препаратів, що містять хімію, добірка вам сподобається. Все перераховане – народні засоби від фітофтори. Знайомимося!

Дешеві засоби від фітофтори

Йод

Йод – дуже ефективний аптечний засіб в боротьбі за помідорний урожай. Використовуйте його і в профілактичних цілях, і на перших етапах захворювання рослини. Потрібно розчинити 2 мл йоду в 10 л води і обприскати кущі помідорів.

Марганцівка

Ще один засіб, який можна за копійки купити в будь-якій аптеці. Спершу розведіть трохи перманганату калію в склянці води і прослідкуйте, щоб кристали повністю розчинилися. В іншому випадку можна отримати опіки листя помідорів. Потім вилийте суміш у відро води і обприскайте помідори. Крім того, залишками можна обробити ґрунт.

Зеленка

Недорогий аптечний антисептик, який виручить вас в боротьбі з фітофторозом. Розведіть 3 мл зеленки в 10 л води і обприскайте помідори. Розчин відмінно справляється із запобіганням розвитку грибка.

Фурацилін

Це засіб замикає коло яскравих антисептиків. Винахідливі садівники виявили, що фурацилін відмінно підходить для боротьби з грибком. Розчиніть 10 жовтих таблеток в 10 л води і отримаєте ефективний розчин.

Перекис водню

Безумовно, всі городники хвалять цей засіб. Дійсно, бюджетний бактерицидний препарат відмінно справляється з фітофторозом. Змішайте 2 ст. л. 3% -го розчину перекису водню і 1 л води.

Трихопол

Ще один спосіб не допустити фітофтороз до ваших помідорів. Розчиніть 10 таблеток в 10 л води і використовуйте розчин для обприскування. Хоч препарат і не коштує дорого, у нього є дешевший аналог – мітронідазол. Дозування залишається незмінним.

Кальцієва селітра

Розчиніть 1 ст. л. кальцієвої селітри в 10 л води і обробляйте листя цим розчином. Кальцій відмінно засвоюється через листя і зміцнює імунітет рослини. Тим самим помідори матимуть можливість протистояти грибку. Проводити обробку слід двічі з перервою в 2 тижні. Починайте, коли наллються зав’язі на кущах.

Хлористий кальцій

Це засіб, що підтримує імунітет рослин, ви можете знайти в аптеках. Він продається або в ампулах по 10 мл, або у великому флаконі об’ємом 200 мл. Для приготування розчину розведіть 100 мл хлористого кальцію в 1 л води. Обприскуйте помідори в період плодоношення.

Борна кислота

Цей препарат допомагає протистояти хворобі і активізує захисні сили рослини. Щоб приготувати розчин, розчиніть 10 г борної кислоти в невеликій кількості гарячої води. Потім змішайте з 10 л води. Обприскувати помідори потрібно в період бурхливого цвітіння і дозрівання врожаю.

Попіл

Кожен досвідчений городник запасається деревним попелом. Розведіть 300 г продукту в 10 л теплої води. Залиште розчин настоюватися 2 дня, а потім процідіть його.

Молочні продукти

Молочнокислі бактерії, що містяться в молочній сироватці, кефірі, молоці легко перемагають збудників фітофторозу. Розведіть 1 л молочного продукту в 9 л води і рясно полийте кущі помідорів отриманим розчином.

Дріжджі

Розчиніть звичайну пачку пекарських пресованих дріжджів в 10 л теплої води і відразу ж зрошуйте помідори розчином. Всі дачники і городники в один голос хвалять цей продукт за ефективність.

Харчова сода

Лікувальний розчин з харчовою содою швидко відбиває атаку грибка. Розчиніть 3 ст. л. соди в 10 л води і обробіть помідори. За цим продуктом навіть не доведеться бігти в магазин, адже він точно знайдеться на вашій кухні. Засіб не тільки допоможе побороти фітофтороз, а й підвищить цукристість помідорів.

Оцет

Ще один продукт, який чекає свого часу на вашій кухні. Розведіть 100 мл оцту в 10 л води і обприскайте помідорну грядку розчином. Процедуру найкраще періодично повторювати. Оцет широко використовується у дачників, так як володіє протимікробним ефектом.

Часник

Настій часнику допоможе в боротьбі не тільки з фітофторозом, а й відлякає цілу армію бактерій-шкідників. 200 г часнику пропустіть через прес і розведіть в 10 л води. Залиште ароматну рідину на добу настоюватися, а потім обробіть помідори.

Бюджетні засоби від фітофтори у помідорів: 15 методів боротьби

Більшість цих засобів від фітофторозу на помідорах або вже є у вас вдома, або коштують копійки в найближчій аптеці. НЕ прогавте початок захворювання на кущах, адже грибок поширюється дуже швидко і загрожує знищити весь урожай.