Без хімії на городі: готуємо натуральний інсектицид і фунгіцид

Проблеми з грибковими захворюваннями, а також з навалою комах знайомі кожному городникові. Щоб їм запобігти, візьміть на озброєння цей простий, натуральний, але вельми ефективний засіб. З однієї рослини виходить і інсектицид, і фунгіцид!

В основі обох засобів – часникові стрілки. Вони завжди зрізаються в міру зростання часнику, щоб сама головка часнику увібрала в себе якомога більше поживних речовин. Часникові стрілки можна не тільки заготовляти на зиму, а ще й провести з ними відмінну профілактику різних захворювань рослин.

Без хімії на городі: готуємо натуральний інсектицид і фунгіцид

200 г часникових стрілок дрібно наріжте і відправте в відро з 10 л теплої (не менше 40 градусів) відстояної води. Поставте відро на сонці. Розчин буде готовий через 4 години. Процідіть і обприскуйте городні культури в міру необхідності. Це профілактика грибкових захворювань (фунгіцид). Повторюйте процедуру 3 рази з інтервалом в 7-8 днів. Обробку слід проводити вранці або ввечері.

Для створення інсектициду (захист від мурах та інших комах) буде потрібно трохи більше часу. Робимо настій на часникових стрілках: в 2 л банку нарізаємо 400 г стрілок.

Без хімії на городі: готуємо натуральний інсектицид і фунгіцид

Заливаємо теплою відстояною водою. Залишаємо на 5 діб в темному місці під закритою кришкою. Проціджуємо і використовуємо на ділянці наступним чином: 1/3 склянки настою розвести в 10 л води, обприскати рослини по листу і стебла. Обробки проводити також рано вранці або пізно ввечері. Всього проведіть 3 обробки з інтервалом 7-10 днів, щоб не допустити появи комах на ділянці.