6 нетрадиційних методів розмноження орхідеї, які, тим не менш, працюють

Існує кілька популярних способів розмноження орхідеї. Але ці шість методів незвичайні, проте, вони дають результат. Спробуйте вкоренити орхідею одним чи кількома з них!

За допомогою губки

Квітконіс зріжте, встановіть у губку. У довгу вузьку скляну вазу на дно встановіть губку та налийте трохи води. Залишіть мінімум на 10 днів. Далі, перевіряйте, чи укорінився квітконос.

У картоплі

Розмножити орхідею можна і листям. Можна спробувати вкоренити їх у картоплі, зробивши надрізи усередині. Картопля містить крохмаль та достатню кількість вологи, щоб живити та стимулювати вкорінення. Обкладіть картоплю з усіх боків мохом сфагнум, змоченим у воді. Через деякий час листя вкоріниться (від 10-14 днів).

За допомогою банана

Логіка тут схожа: банан має високу поживну цінність і достатню вологість, щоб укоренити квітконос. Встановіть його всередину половинки банана, навколо обкладіть вологим мохом сфагнум. Через 14-20 днів (може знадобитися більше часу) пересадіть квітконос, що укорінився, в грунт для орхідей.

Як у природному середовищі

Цей спосіб імітує природне місце існування орхідей – тропічний ліс. Квітконос наріжте на 3 відрізки, зрізом кожен занурте в активоване вугілля. Потім прив’яжіть по одному шматочку квітконоса до колоди, проклавши з усіх боків кокосовим волокном і вологим мохом сфагнум. Підв’яжіть, для зручності, колоди, залиште в сонячному місці без прямих променів. Періодично збризкуйте мох із пульверизатора і перевіряйте через 2 тижні, чи з’явився корінь у квітконоса.

«Шоковий» метод

Стрес провокує орхідеї, як і будь-які інші рослини, укорінюватися. У піалу налийте воду, на піалу надягніть панчоху.

6 нетрадиційних методів розмноження орхідеї, які, тим не менш, працюють

Зріжте лист орхідеї. Потримайте його буквально кілька секунд над парою (кипяча вода), потім встановіть у зріз панчоху. Лист може укоренитися вже через 10-20 днів!

За допомогою воску

Ще один незвичайний метод укорінення квітконоса орхідеї – за допомогою воску. Запечатайте зріз квітконоса воском зі свічки, встановіть в об’ємну вазу з вологим мохом сфагнум (оббризкайте з пульверизатора). Затягніть харчовою плівкою, залиште щонайменше на 10 днів. Періодично провітрюйте та зволожуйте мох, якщо є така потреба.

6 нетрадиційних методів розмноження орхідеї, які, тим не менш, працюють

Такий спосіб теж дає гарний результат!