5 згубних помилок, які часто припускають дачники при вирощуванні огірків. Уникайте їх і будете з відмінним урожаєм

Огірок, як і будь-яка інша культура, потребує певних умов для доброго, рясного плодоношення. І дотримуватися цих умов зовсім нескладно, головне — вчасно звертати увагу на стан огірка і не допускати типових помилок!

Перша і найпоширеніша помилка – перезволоження. І хоча огірок на 90% складається з води, це не означає, що рослину можна заливати. У розсадних стаканчиків обов’язково мають бути отвори для відтоку зайвої води. Висаджена розсада в ґрунт також має проливатися помірно, через день.

Друга помилка — закладка поживних речовин у грунт для огірків. Огірки, як і всі гарбузові, люблять добрива (особливо азотні), а тому добре додавати в ґрунт не тільки розпушувальні компоненти, а й поживні: гній, біогумус, попіл. Ще огірки добре відгукуються на зелене добрива із трави.

Третя помилка – витягування стебла огірка. Як відомо, огірок – це ліана, яка тягнеться нагору все своє життя. Якщо сталося витягування рослини, то її можна заглибити в ґрунт до самих сім’ядолів. Це стимулюватиме розвиток бічних коренів та збільшення надходження поживних речовин до рослини, а отже — і збільшення врожаю як такого. Більше того: у міру зростання огірка ліану можна трохи прихиляти до землі і присипати землею, щоб на ній почало рости коріння, а верхівка рослини давала більше огірків.

Четверта помилка – неоптимальний температурний режим для огірка. Це дуже критична помилка при формуванні розсади. Денна температура для нормального розвитку розсади – 20-22 градуси, а для сходу насіння – 25 градусів. Орієнтуйтесь на температурні умови у своєму регіоні та за потреби закривайте огірок укривним матеріалом.

П’ята помилка – відсутність підтримки при стресових ситуаціях. Наприклад, якщо трапляється перепад температур, і ґрунт засихає, а потім ви рясно поливаєте ґрунт, то у рослини починається стрес. Щоб підтримати огірок, слід використати бурштинову кислоту: 2 гр. на 10 літрів води. Це підтримуюче підживлення підходить як для проливання під корінь, так і для обприскування по листу.