12 страв, які мають бути на Святий Вечір. Що вони символізують

Українці на Святий Вечір традиційно готують 12 пісних страв. Нижче наводиться список цих страв та їх особливості.

Кутя

Головною стравою Святого вечора вважається кутя. Саме з неї починається вечеря. Для її приготування використовується пшениця, рис або ячмінь. Додатково додаються мед, родзинки, мак, сушені фрукти та горіхи.

Зерно символізує довге життя та достаток у родині. Мак є символом мучеництва, а мед – чистоти та Божого слова.

Узвар

Обов’язково на столі повинен бути узвар, який готується з сухофруктів. Він символізує народження Ісуса Христа. Вода цього напою є символом очищення душі та тіла. Споживання узвару, за народним повір’ям, призведе до родючості та гарного життя.

Саме узвар та кутя є незамінними стравами Святої вечері. Інші страви можна замінити, якщо є бажання.

Риба

Споживання риби у Святий вечір є ознакою того, що людина має християнську віру. Переплетіння 3 рибин, що мають одну голову, є символом Святої Трійці. Риби живуть у водоймах та ріках. Люди християнської віри завдяки купанню у посвяченій воді також можуть отримати добре життя. Першими послідовниками Ісуса були саме рибалки. Вважається, що вода несе з собою безпеку та знання.

Вареники

На святковому столі вареники з давніх часів символізують ситість та достаток. Бог визначив у своєму Царстві місце, де люди можуть гарно жити «як вареник в маслі».

Хліб

Для християн хліб символізує смерть та подальше воскресіння. Коли зерно кидають в ґрунт, воно начебто приречене «загинути». Але з часом воно проростає, що вважається «воскресінням».

Борщ

Для Святого вечора готується пісний борщ з різних овочів. Він повинен мати темно-коричневе забарвлення (для цього застосовується буряковий квас). Цей колір є символом крові дітей з Віфлеєма, які були вбиті після відповідного наказу Ірода.

Голубці

Ця страва є символом Божої любові та Святого духу. Вважається, що вона уявляє собою усю красу та міць, яка була дана людям Творцем.

Каша

Для Святвечора зазвичай готується каша, яка символізує продовження роду, плодючість худоби та гарний врожай в саду та на городі.

Капусняк

Готується страва з капусти. Це є символом того, що усі люди єднаються навколо Христа.

Пампушки

Ця страва символізує тих святих, які в душі малі віру в Христа. Завдяки цьому їм будо подароване вічне життя. Також пампушки символізують радість, достаток та щастя.

Квасоля та горох

Ці овочі символізують Божу весну. Усі члени родини знаходяться за одним столом, як горошини в стручку. Також вони символізують відродження, яке відбувається після занепаду.

Часник

Цей овоч символізує очищення душі від гріхів. Під час вечері він повинен бути розкладений по краях столу для захисту домівки від злих духів. Потім цей часник потрібно з’їсти, щоб не боліли зуби.

( 3 оцінки, середнє 4.33 з 5 )